úterý, 6. leden 2009

Bach v podání Laibach zazní v pražském kostele

Napsal(a) 

Laibach Laibach

Kultovní a kontroverzní slovinská kapela Laibach představí 22. února v pražském kostele Sv. Šimona a Judy svůj multimediální koncertní projekt Kunst der Fuge , v překladu Umění fugy . Svým typickým způsobem – za pomocí elektroniky, počítačů a velkoplošných projekcí - v něm zpracovala stejnojmenné dílo barokního skladatele Johanna Sebastiana Bacha .

„Jelikož jsou Bachovy fugy založeny z větší části na matematických algoritmech, rozhodli jsme se použít počítačový program jako základní nástroj. Výsledek ukázal, že Johann Sebastian Bach se svým dílem může být považován za průkopníka elektronické hudby či techna,“ uvádí kapela na svých webových stránkách.

Umění fugy je cyklus čtrnácti fug a čtyř kánonů, které Bach napsal mezi lety 1723 a 1750, kdy žil a tvořil v Lipsku. Jde o jedno z jeho nejtajemnějších děl, které se stalo i díky nejasnému původnímu určení předmětem mnoha různých interpretací a dohadů. Podle kapely Laibach skrývá velkou energii a inspiraci, což budou moci posoudit čeští diváci v unikátním prostředí barokního kostela. Většina hudebního materiálu tohoto projektu vznikla v roce 2006 a měla premiéru v témže roce na Bachfestivalu v Lipsku. V květnu 2008 pak vyšlo stejnojmenné album.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro – na sezení za 890 Kč a na stání za 770 Kč včetně poplatků.

update: Umění fugy kapely Laibach přesunuto do Divadla Archa

odkazy

Laibach

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.