Anna Matoušková

Anna Matoušková

Anna Paulová: Úspěch na soutěži je zúročení práce několika let

V povědomí klasického hudebního světa byla klarinetistka Anna Paulová sice už během studií na Pražské konzervatoři, nicméně rok 2015 jí přinesl zásadní úspěch na prestižní Mezinárodní soutěži Pražské jaro. Získala v ní 2. cenu a ocenění pro nejlepší soutěžící mezi českými konkurenty a konkurentkami. V současnosti není zrovna jednoduché zastihnout ji v ten správný moment, kdy by zrovna někde nesoutěžila nebo nekoncertovala. Po absolutním vítězství v Soutěži Nadace Bohuslava Martinů poslední listopadový víkend odjela do italského Caserta na festival Autunno Musicale, komunikovala tu z hotelu, jindy z frankfurtského letiště. Najde si tak vytížená muzikantka čas i na odpočinek? A jak vnímá hudbu Bohuslava Martinů a svůj úspěch v soutěži jeho nadace?

Ivo Kahánek: Interpret má na soutěži předvést především skladbu, ne sebe

Ve dnech 25. – 27. 11. proběhne na pražské HAMU Soutěž Nadace Bohuslava Martinů. Oslovila jsem proto klavíristu Iva Kahánka, který v loňském ročníku této soutěže zasedl u porotního stolu. V létě, kdy si na náš rozhovor našel ve svém nabitém programu čas, jsme se spolu u jednoho stolu bohužel nesešli, podařilo se mi však zastihnout ho na telefonu po jeho recitálu na festivalu Janáček a Luhačovice, na kterém v jeho podání mimo jiné zazněl i Bartók a Prokofjev.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.