čtvrtek, 14. červen 2018

Horká Afrika i tajuplný Island na Jazzovém nádvoří

Napsal(a) 

Jazzové nádvoří Brno 2017, foto Tokpic Media Jazzové nádvoří Brno 2017foto: Tokpic Media

Třetí ročník Jazzového nádvoří nabídne v Praze a Brně sérii koncertů iniciovanou společně jazzovými katedrami pražské HAMU a brněnské JAMU. Pod vedením pedagogů se 20. června v české a o den později i v moravské metropoli představí studentské ansámbly obou škol, vlastní dlouhodobě fungující projekty vybraných studentů a africké taneční uskupení. V Praze akci hostí nádvoří HAMU na Malostranském náměstí, v Brně nádvoří Staré radnice, program začíná vždy v 15:00 a končí ve 22:00. Vstup je zdarma.

Na pódiu se vedle talentovaných studentů (konkrétně Marka Kotači, Ondřeje Zámečníka a Petera Kormana) představí i samotní pedagogové. Kontrabasista Jaromír Honzák se představí ve formaci Steve Swallow Ensemble. Jak zní v jazzových aranžích skladby islandské umělkyně Björk, ukáže kapela vedená multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Díky jeho úsilí, příznivé termínové shodě Jazzového nádvoří s festivalem Tanec Praha, a především nadšeným ohlasům z minulého ročníku bude poslední část večerů patřit společnému ansámblu studentů obou kateder a africkému uskupení Ghana Dance Ensemble. „Africká kultura má mnoho podob a jen v jediné zemi, jakou je Ghana, existují desítky etnik s tradicí hudby a tance, které neodlučně patří k sobě,“ říká Slavík, který sám tuto zemi navštívil. Hudebníci z Ghana Dance Ensemble se pod jeho vedením už podruhé dají dohromady se studenty jazzu a v rámci workshopu nacvičí společný program.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.