pátek, 17. duben 2020

Výzkum VŠE a AMU mapuje dopady koronaviru na kulturu

Napsal(a) 

 , foto Collegium 1704 foto: Collegium 1704

Katedra produkce DAMU a Katedra arts managementu VŠE spouštějí výzkum, který má zmapovat současný stav kultury zasažené pandemií COVID-19. Výzkum si klade za cíl detailně popsat a vyčíslit ekonomický dopad na všechny oblasti živého a výtvarného umění.

Ekonomické i provozní dopady na kulturní sféru v souvislosti s vládními opatřeními v boji s koronavirem jsou enormní. Kvalitní výzkum a z něj vyplývající závěry jsou podkladem pro zodpovědné rozhodování veřejné správy, které nebude podléhat vypjatým emocím a parciálním lobbistickým tlakům,“ uvádí Petr Prokop z výzkumného týmu Katedry produkce DAMU. Jakub Grosman z výzkumného týmu Katedry arts managementu VŠE k tomu dodává: „Oblast živé kultury je v porovnání s jinými odvětvími národní ekonomiky málo zmapována. Její součástí je velké množství jednotlivců, kteří tvoří páteř celého systému, avšak nejsou často nijak institucionálně ukotveni. Obáváme se, že právě na ně dopadne současná krize nejvíce. Proto považujeme za nutné výzkum realizovat nejen mezi institucemi, ale i jednotlivci.

Výzkumné týmy žádají zasažené instituce i jednotlivce o účast na první fázi sběru dat do 22. dubna prostřednictvím webového formuláře dostupného na idu.cz/covid. Dotazník je součástí rozsáhlejšího výzkumu ekonomických a provozních dopadů současné krize, do připomínkování se zapojily relevantní oborové instituce, profesní asociace, státní správa i akademická sféra. Sběr dat bude opakován v měsíčních intervalech, aby byly výzkumné týmy schopny přesněji mapovat celý průběh krize. Koordinátorem výzkumu je Institut umění – Divadelní ústav.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.