čtvrtek, 22. listopad 2018

Violoncellová masterclass Emila Rovnera na HAMU

Napsal(a) 

Emil Rovner, foto archiv umělce Emil Rovnerfoto: archiv umělce

V pátek 23. listopadu 2018 se na Hudební a taneční fakultě AMU v Praze uskuteční masterclass violoncellisty a pedagoga Emila Rovnera. Kurz konající se v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí pořádá Oddělení historicky poučené interpretace ve spolupráci s Katedrou strunných nástrojů HAMU. Zájemci z řad studentů kontaktují prof. M. Petráše.

Emil Rovner se narodil v roce 1975 v ruském městě Gorki. S tamním orchestrem vystoupil jako sólista poprvé již v deseti letech. Studoval hru na violoncello, zpěv i dirigování. Získal řadu ocenění na mezinárodních violoncellových soutěžích, včetně první ceny v soutěži J. Brahmse v Rakousku (1996), první ceny v Lausanne (1997), stejně jako první cenu a dvě zvláštní ceny v prestižní soutěži J. S. Bacha v Lipsku (1998). V říjnu 2007 byl jmenován profesorem hry na violoncello na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech. Emil Rovner hraje na violoncello, které postavil Pietro Giovanni Mantegazza v roce 1779.

Související položky (podle značky)

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.