čtvrtek, 14. prosinec 2017

Videomapping se SOČRem v Rudolfinu

Napsal(a) 

SIM-NEBULA (Can Buyukberber & Osman Koc), foto SIGNAL festival SIM-NEBULA (Can Buyukberber & Osman Koc)foto: SIGNAL festival

Po tři únorové večery, od 16. do 18. 2., se bude Dvořákova síň Rudolfina proměňovat pod taktovkou jedenácti vizuálních umělců z celého světa. Spojení světelného umění s živou hudbou v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu nabídne divákům projekt SIM/NEBULA, za kterým stojí organizátoři festivalu světla SIGNAL.

Audiovizuální projekt SIM/NEBULA přináší do Prahy spojení současného světelného a digitálního umění se skladbami hudebních klasiků. Jedenáct světových vizuálních umělců pomocí videomappingu promění interiér Dvořákovy síně Rudolfina, hudební složku audiovizuálního zážitku obstará SOČR, který pod vedením dirigenta Jana Kučery zahraje Smetanovu Mou vlast, Dvořákovo Largo, předehru Karneval a 2. větu z Čajkovského Patetické.

 

Výtvarného konceptu i uměleckého vedení projektu se ujal Amar Mulabegovič ze studia The Macula. Mezi jedenáctkou tvůrců se objevili například Can Buyukberber a Jan Šíma, které návštěvníci SIGNAL festivalu, stejně jako Mulabegoviče, znají jako autory některých festivalových instalací.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.