středa, 22. září 2010

Uzávěrka soutěže O2 Extra šance o nejlepší cover verzi je již za 2 týdny

Napsal(a) 

Struny podzimu 2010 Struny podzimu 2010

Pouhé 2 týdny mají kapely, DJs, orchestry, sbory a další hudební experimentátoři na přihlášení do soutěže Strun podzimu O2 Extra šance. Kreativní kapely i jednotlivci bez rozdílu žánrů mají možnost získat finanční odměnu ve výši 20.000 Kč. Úkolem soutěžících hudebníků je libovolným způsobem vytvořit vlastní cover verzi písně Galang známé britské zpěvačky a raperky M.I.A. Inspirací může být cover verze, kterou nahrál vynikající newyorský jazzový pianista Vijay Iyer, jenž vystoupí na letošním ročníku Strun podzimu. A protože právě jeho cover verze byla inspirací celé soutěže, bude tento jazzman hlavním porotcem, který určí vítěze. Muzikanti musí svou cover verzi Galang zaslat na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 30. září 2010.

„Zatím došlé nahrávky mě potěšily různorodostí přístupů i originalitou. Mezi soutěžními skladbami je například jedna čistě a capellová sborová, ryze rocková verze, ale i takové rarity jako afghánská verze. A další zajímavosti přicházejí...,“ popisuje umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec. „Jsem rád, že můžeme prostřednictvím O2 Extra šance podpořit talentované umělce a inspirovat mladé hudebníky k vlastní tvořivosti.“

Hodnocení soutěže proběhne ve třech kolech. Odborná porota, ve které zasedne Marek Vrabec, Tomáš Dufek a hudební publicista Pavel Klusák, nejdříve vybere nejlepší nahrávky, které se následně utkají o přízeň veřejnosti. Vybrané skladby budou prostřednictvím portálu Bandzone.cz zveřejněny na webových stránkách Strun podzimu a hudební fanoušci budou mít možnost hodnotit nahrávky a prostřednictvím e-mailového hlasování ovlivnit výsledek. Pět cover verzí s nejvyšším počtem hlasů obdrží na závěr jazzový pianista Vijay Iyer, který vybere definitivního vítěze. Vítěz O2 Extra šance bude slavnostně vyhlášen na koncertě Vijay Iyera v Lucerna Music Baru 18. října 2010. Odměny se dostane i hlasujícím: ze všech došlých e-mailů bude vylosováno 5 výherců, kteří obdrží vždy dvě vstupenky právě na koncert Vijaye Iyera.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.