čtvrtek, 2. březen 2017

Tomáš Jamník odstartuje koncertem na poště kampaň za další měsíc Vážného zájmu

Napsal(a) 

Tomáš Jamník a Ondřej Kobza, foto Alžběta Jungrová Tomáš Jamník a Ondřej Kobzafoto: Alžběta Jungrová

Prostor nejslavnější budovy pošty v Jindřišské ulici v Praze, která byla dostavěna v druhé půli 19. století, se stane v úterý 7. března po ukončení běžného provozu budovy dějištěm netradičního koncertu. Violoncellista Tomáš Jamník se svým projektem Vážný zájem tímto večerem zahájí novou kampaň směřující k dubnovému měsíci domácích koncertů, během kterého má kdokoliv možnost uspořádat si u sebe v obýváku domácí koncert vážné hudby se špičkovými hudebníky. Nejen o novinkách, které přinese letošní duben s Vážným zájmem, připravujeme s Tomášem Jamníkem velký rozhovor, který vyjde v dubnové HARMONII.

Hudební program úterního koncertu na poště zahájí Tomáš Jamník, který s Miroslavem Sekerou provede Myslivečkovu Sonátu A dur pro violoncello a klavír, Miroslav Sekera vystoupí poté sólově s Mozartovými 9 variacemi D dur na menuet Jean-Pierra Duporta„Krom toho, že Miroslav je výjimečný klavírista, je také znám z Formanova slavného filmu Amadeus, kde ztvárnil šestiletého Mozarta, který poslepu hraje na cembalo. Miloš Forman slavil nedávno 85. narozeniny a my bychom mu chtěli touto akcí vzdát hold," uvádí organizátoři.

Vrcholem večera bude provedení Mozartovy Pražské symfonie, kterou pod vedením dirigenta Tomáše Braunera provede Symfonický Orchestr Českého rozhlasu SOČR. Akci pořádá spolek Piána na ulici, za nímž stojí kavárník Ondřej Kobza, který celou akci vymyslel, za pomoci Tomáše Jamníka ji organizuje a bude ji i moderovat. Kobza tak navazuje na své dřívější pořádání koncertů ve veřejném prostoru - např. koncert Six pianos  Steva Reicha na Hlavním nádraží, či jazzového pianisty Michala Šupáka na pontonu uprostřed Vltavy u Karlova mostu. Akce je ke stání, na místě bude omezený počet míst k sezení především pro starší část publika, vstup je zdarma.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.