čtvrtek, 2. duben 2020

Startuje akce na podporu muzikantů v režii Radka Baboráka

Napsal(a) 

Daniel Barenboim a Radek Baborák, foto Wiener Philharmoniker / Benedikt Dinkhauser Daniel Barenboim a Radek Baborákfoto: Wiener Philharmoniker / Benedikt Dinkhauser

Na začátku minulého týdne jsme informovali o iniciativě Radka Baboráka, který chce podpořit muzikanty na volné noze. Platforma v těchto dnech nabývá reálných obrysů: lidé mohou přispívat, hudebníci se aktivně účastnit projektů i žádat o příspěvek. Baborákovi se podařilo získat pro svou myšlenku i další osobnosti klasické hudby, finančně přispět se rozhodl například Daniel Barenboim.

Neuvěřitelné se stalo skutkem a sbírka na podporu muzikantů na volné noze už běží. Prosím sdílejte, podpořte důležitou součást české nezávislé kultury. Předem díky!“ říká Radek Baborák. Spolu se svým festivalem Horn Fest Praha a akademií MenArt založil na webu donio.cz sbírku s názvem Podpořme společně muzikanty na volné noze. Tu lze podpořit různými způsoby: finančně přímým darováním na donio.cz, dále sdílením povědomí o sbírce, uspořádáním streamovaného koncertu v její prospěch nebo převzetím patronátu.

Žijeme mimořádné okamžiky. Solidarita a pomoc jsou nezbytné napříč celou společností. V první linii samozřejmě nejurgentněji. Kultura v době krize patří k těm velmi zranitelným. Proto jsme se společně s naším mentorem Radkem Baborákem rozhodli organizovat transparentní podporu muzikantů na volné noze, kteří jsou v umělecké frontě v první linii. Děkujeme všem, kteří sbírku podpoří,“ říká Dana Syrová, zakladatelka Akademie uměleckého vzdělávání MenART.

 

Kultura v době krize patří k těm velmi zranitelným. Proto jsme se společně s naším mentorem Radkem Baborákem rozhodli organizovat transparentní podporu muzikantů na volné noze, kteří jsou v umělecké frontě v první linii.

 

O pomoc mohou žádat umělci, kteří se věnují hudbě na profesionální úrovni, stačí vyplnit žádost na webu muzikantivolnanoha.cz. V kritériích budou upřednostněni samoživitelé, živitelé rodin a aktivní hudebníci, kteří nemají stálý pracovní poměr větší než 0,5 úvazku. V závislosti na výši vybraných prostředků bude možné jednorázově požádat o dvě úrovně podpory. Prostředky budou rozdělovány z transparentního účtu s číslem: 2001790613/2010.

Podporu sbírce vyjádřili David Mareček, generální ředitel České filharmonie, Daniel Sobotka, ředitel Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, Jakub Čížek, ředitel Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Z dirigentských řad například Jakub Hrůša, Tomáš Netopil nebo Tomáš Brauner. Z organizací Intergram, Český olympijský výbor nebo Nadace Život umělce. „Neustále se každým dnem připojují další významní podporovatelé, kteří si uvědomují vážnost situace,“ říká Radek Baborák. Jejich kompletní seznam bude pravidelně aktualizován na výše uvedených webech.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.