úterý, 30. říjen 2012

Sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka vydává u Supraphonu svůj debut s Händelovými áriemi; repertoár nového CD představí 13. 11. 2012 v pražském Rudolfinu

Napsal(a) 

Adam Plachetka, foto Petr Kurečka/Supraphon Adam Plachetkafoto: Petr Kurečka/Supraphon

Sedmadvacetiletý basbarytonista Adam Plachetka, který je od roku 2010 členem operního ansámblu ve Vídeňské státní opeře a jenž letos v lednu debutoval v londýnské Královské opeře Covent Garden vydá 9. 11. 2012 u Supraphonu své první album.

Program tohoto CD je sestaven z árií, které Händel ve svých oratoriích napsal pro bas nebo basbaryton – hlasový obor ztělesňující hrdinství, pevnou víru a odhodlání. Výrazný mužný zjev sólisty Vídeňské státní opery Adama Plachetky ve spojení s jeho odhodláním, s příjemně barevným hlasem a přirozenou muzikalitou jej předurčují k těmto händelovským rolím. Na nové nahrávce je sólistovi rovnocenným partnerem skvěle hrající Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka, který Adama Plachetku rovněž doprovodí na koncertě 13.11. v pražském Rudolfinu.

„Na pražské publikum se těším pokaždé. Je krásný pocit zazpívat si občas doma. Bohužel to není tak často, jak bych si přál. Stejný program jako na CD a v Praze se chystáme uvést ještě v únoru v Brně a ve Zlíně…,“dodává Adam Plachetka.

odkazy

Adam Plachetka

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.