pátek, 13. září 2019

Setkávání s klasickou hudbou v Dolních Břežanech

Napsal(a) 

Doležalovo kvarteto Doležalovo kvarteto
V nádherné Kapli Sv. Maří Magdaleny, která nedávno prošla současně s celým areálem zámku generální rekonstrukcí, budou i na podzim probíhat koncerty klasické hudby. Dramaturgicky je cyklus opět postaven tak, aby se v něm promítly různé nástroje i obsazení, a přitom se zde představili významní čeští umělci – v loňském roce to byli například Václav Hudeček, Štěpán Rak a Panochovo kvarteto. Letos to budou Ivan a Lukáš Klánský, Miroslav Sekera, Doležalovo kvarteto a další. Koncerty se tradičně uskuteční buď v kapli nebo Atriu laserového centra ELI.

Již 15. září zahájí podzimní část cyklu Doležalovo kvarteto s houslistou Bohuslavem Matouškem. V kapli sv. Maří Magdaleny zazní v jejich podání smyčcové kvartety Ludwiga van Beethovena a Leoše Janáčka a Smyčcový kvintet Es Dur Antonína Dvořáka. Vstupenky na tento koncert jsou již vyprodány.

Na 19. října však připadá další hudební událost, kterou bude oslava významného životního jubilea světově proslulého klavíristy profesora Ivana Klánského, jenž vystoupí v Atriu laserového centra ELI se svým synem Lukášem. Na programu bude Beethovenova Sonáta D dur op. 6 pro čtyřruční klavír, Schubertova Fantasie f moll a Dvořákovy Slovanské tance.

iFlautisti iFlautisti
Londýnské flétnové kvarteto iFlautisti připravuje na 10. listopadu pro kapli program složený z děl autorů pěti století. Flétnový soubor vznikl v roce 2009, kdy se jeho současné členky potkaly v rámci studia na londýnské Royal College of Music. Již zde spolupracovaly na několika úspěšných projektech a v současnosti prezentují mladou generaci interpretů, kteří se snaží o nový přístup v oblasti historicky poučené interpretace staré hudby a intenzivně se věnují i soudobému repertoáru. V roce 2012 kvarteto natočilo své debutové album s názvem Sound Clouds, jež nabízí pestrou paletu flétnového repertoáru od skladeb renesančních až po ty, které byly přímo napsány pro tento soubor. 

Letošní cyklus uzavře 7. prosince klavírní koncert Miroslava Sekery s komorním ansámblem Arti Allegre. V programu posluchače čeká Mozartovo Divertimento D Dur a také jeho Klavírní koncert A Dur, Janáčkova Suita pro smyčce a Bachův Klavírní koncert f moll, opět v Atriu laserového centra ELI.

Po každém hudebním vystoupení bude jako vždy následovat krátké setkání a beseda s umělci. Bližší informace o koncertech a účinkujících naleznete na webových stránkách cyklu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.