úterý, 7. srpen 2018

Setkání pěveckých sborů v Mikulově

Napsal(a) 

Ars Brunensis, foto FB Ars Brunensis Ars Brunensisfoto: FB Ars Brunensis

Mezinárodní festival pěveckých sborů rozezní v jubilejním dvacátém ročníku jihomoravský Mikulov. 31. 8. až 2. 9. bude možnost navštívit reprezentační prostory zámku či chrám sv. Václava. Festival nabídne i doprovodný program včetně autogramiády Zdeňka Krále, jehož skladbám je věnován jeden z festivalových koncertů, a tradiční poutě na Svatý kopeček.

Festival Kampanila pořádá od prvního ročníku sbor uměleckého sdružení Virtuosi di Mikulov. Dvěma hlavním osobnostem, které se ve vedení sboru vystřídaly, bude patřit zahajovací koncert. Smíšený sbor Ars Brunensis pod vedením Zuzany Kadlčíkové a vokální ansámbl OctOpus Vocalis s uměleckým vedoucím Martinem Franzem představí sborovou tvorbu Bohuslava Martinů, Petra Ebena, Jana Nováka, Antonína Tučapského a dalších českých autorů.

Setkání sborů zahájí hostitelský sbor Virtuosi di Mikulov úpravami lidových písní. Komorní těleso Auris Brunensis připravuje pod vedením Terezy Toufarové slavné filmové melodie. Písně z dílny Jaroslava Ježka s texty Jiřího Voskovce a Jana Wericha v úpravách Dady Klementové zazpívá Smíšený sbor Kantiléna. Na závěr setkání vystoupí Bratislavský chlapčenský zbor se sbormistry Magdalenou Rovňákovou a Gabrielem Rovňákem s bohatou žánrovou nabídkou světského programu.

Na závěrečném koncertu festivalu se představí sbory Musica da camera Brno, Kantila Křtiny a domácí Virtuosi di Mikulov. Za doprovodu smyčcového orchestru a varhan bude provedena Missa brevis současného brněnského skladatele Zdeňka Krále v premiérové verzi pro rozšířené obsazení. Sólových partů se ujmou vynikající zpěváci; sopranistka Lenka Cafourková a tenorista Kuba Kubín. Dále mimo jiných zazní v premiérách vokální skladba Pater noster pro smíšený sbor a capella a Ave verum corpus pro sólový soprán. Skladatel Zdeněk Král bude na koncertě přítomen a zájemci o osobní setkání se skladatelem určitě využijí připravované autogramiády, která proběhne odpoledne před koncertem v zámecké zahradě.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.