úterý, 1. březen 2016

Schola Gregoriana Pragensis a Adoremus se spojí ve zpěvech Květné neděle

Napsal(a) 

Schola Gregoriana Pragensis Schola Gregoriana Pragensis

Schola Gregoriana Pragensis pod uměleckým vedením Davida Ebena a slovenský pěvecký sbor Adoremus se sbormistrem Dušanem Billou vystoupí společně na koncertě v pátek 18. 3. 2016 v 19:30 v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově.

Na koncertě zazní zpěvy ze slavnostního procesí Květné neděle i zpěvy ze specifického repertoáru Svatého týdne, mimo jiné velkopáteční Pláč proroka Jeremiáše, v němž prorok naříká nad zpustošeným Jeruzalémem. V programu budou zastoupeny i zpěvy doprovázející Velkopáteční obřad uctívání Kříže, Improperia, pomyslné výčitky Spasitele, adresované vyvolenému národu i celému světu.

Adoremus Adoremus

Adoremus byl založen v roce 1992 jako celoslovenské vokální těleso dramaturgicky zaměřené na duchovní hudbu s cílem jejího šíření a zviditelnění. Sbor účinkoval na mnoha festivalech, spolupracoval se Státní filharmonií Košice, se Slovenským komorním orchetrem Bohdana Warchala nebo s Orchetrem Gustava Broma.

Pražský koncert navazuje na loňský úspěšný společný projekt Scholy Gregoriana Pragensis a Adoremus na Slovensku. Program, který zpřístupňuje repertoár ležící v samotných kořenech evropské hudební kultury a díla mistrů vokální polyfonie ověřené časem i křesťanskou tradicí, nabízí zároveň duchovní i umělecký zážitek v předvelikonoční době.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.