čtvrtek, 17. květen 2018

Recollection: vychází série nahrávek Jiřího Bělohlávka

Napsal(a) 

Supraphon v polovině května vydává sérii stěžejních i neznámých nahrávek Jiřího Bělohlávka. „Tento výběr z odkazu Jiřího Bělohlávka vznikal necelý rok po jeho odchodu na věčnost a je především vzpomínkou na výjimečného hudebníka a člověka,“ uvedl producent Supraphonu Matouš Vlčinský o kolekci osmi CD Jiří Bělohlávek – Recollection.

Vybraných třiadvacet z téměř tří set snímků, jež vznikly pro Supraphon mezi lety 1971 a 2016, představuje dirigentovo pozoruhodné zrání v čele několika vynikajících českých orchestrů, počínaje Filharmonií Brno (energický Janáček z roku 1977, zde poprvé vydáno na CD) a konče Českou filharmonií a „jeho“ PKF. V centru Bělohlávkova repertoáru najdeme díla Dvořáka (Novosvětská), Smetany (Má vlast), Suka, Janáčka a Bohuslava Martinů, kterého objevoval světu. Kolekce Jiří Bělohlávek – Recollection je doplněna i o řadu výletů do dalších repertoárových oblastí (Mozart, Ravel, Mahler, Bartók, Schönberg, Haas).

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.