sobota, 6. květen 2023

Pierre Boulez a Olivier Messiaen zazní v květnovém díle Cyklu soudobé hudby PKF – Prague Philharmonia

Napsal(a) 

Kateřina Krejčová, foto archiv umělkyně Kateřina Krejčováfoto: archiv umělkyně

V úterý 16. května 2023 se v pražském Divadle NoD uskuteční pátý koncert Cyklu soudobé hudby PKF – Prague Philharmonia, tentokrát věnovaný Francii. Hlavními protagonisty se tak stanou přední zástupci francouzské hudby přelomu 20. a 21. století – Pierre Boulez a Olivier Messiaen.

Kateřina Krejčová, členka PKF – Prague Philharmonia, na úvod zahraje skladbu Anthèmes 1 pro sólové housle francouzského skladatele, dirigenta a důležité osobností hudby 20. století Pierra Bouleze. Podstatná část večera pak bude věnována jedné z nejzásadnějších kompozic Oliviera Messiaena – Kvartetu pro konec času pro housle, klarinet, violoncello a klavír z roku 1941. Partu houslí se ujme Kateřina Krejčová, na klarinet jako host vystoupí laureátka Mezinárodního hudebního festivalu Pražské Jaro 2015 a semifinalistka mezinárodní hudební soutěže ARD v Mnichově 2019 Anna Paulová, violoncello zastane koncertní mistr PKF Lukáš Pospíšil a klavírní part talentovaný klavírista mladé generace Filip Martinka.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.