středa, 10. červen 2020

Pěvecké kurzy pod vedením Markéty Cukrové a Heleny Kaupové: Hlasové zdraví a vše, co s ním souvisí

Napsal(a) 

Markéta Cukrová, foto Ilona Sochorová Markéta Cukrováfoto: Ilona Sochorová

Pěvecké kurzy v Litni letos již posedmé nabídnou mladým zpěvákům zázemí ke studiu i oddechu ve zdejším zámeckém areálu. Letošní kurzy proběhnou ve dnech 22.–27. srpna a budou soustředěny na výuku hlasové a dechové techniky pod dohledem mezzosopranistky Markéty Cukrové a pěvkyně a pedagožky HAMU Heleny Kaupové. Korepetice se ujme klavírista Ahmad Jafar Hedar. 27. srpna se bude konat závěrečný koncert, který podle možností pozve posluchače do sálu historické Čechovny, nebo do zámeckého parku.

Liteňských kurzů se zúčastním potřetí a mohu říct, že kromě pracovních nás s pořadateli již váží přátelské vztahy. Asi i proto je v Litni vždy úžasná atmosféra, do které se studenti rádi vracejí a na kterou vzpomínají. Letos se zaměříme na hlasové zdraví a vše, co s ním souvisí. Vyslechneme si přednášku doktorky Vydrové z oboru foniatrie a Renaty Sabongui o cvičení Pilates a přirozeném dýchání. Tématem kurzu bude období belcanta, a zejména tvorba Gioacchina Rossiniho. Během závěrečného koncertu posluchačům vyzradíme i některé okolnosti z jeho dobrodružného života,“ přibližuje lektorka Markéta Cukrová.

Helena Kaupová Helena Kaupová

Sedmý ročník pěveckých kurzů v Litni pořádá nezisková organizace Zámek Liteň v rámci 9. ročníku Festivalu Jarmily Novotné. „Současná společenská situace zamíchala kartami ve všech oblastech našich životů, kulturu nevyjímaje. Velmi se těšíme z toho, že se již můžeme postupně vracet do zaběhnutých kolejí a že je nám umožněno v 9. ročníku festivalu uspořádat alespoň dva projekty. Prvním v pořadí jsou pěvecké kurzy s jejich závěrečným koncertem. O to víc se letos těšíme na setkání se studenty, lektory i posluchači koncertu,“ podotýká ředitelka Zámku Liteň a Festivalu Jarmily Novotné Ivana Leidlová.

Na programu 9. ročníku festivalu byly rovněž Liteňské hornové dny, přehlídka hráčů na lesní roh s Radkem Baborákem a hosty, a také celostátní happening ZUŠ Open, které však byly kvůli nouzovému stavu České republiky v původních jarních termínech odvolány. Na podzim se pak na liteňském zámku poprvé uskuteční fotografické kurzy, které povede fotograf Tono Stano.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.