úterý, 5. říjen 2021

Petrof představuje projekt Colours, na DesignBloku vystavuje barevný nástroj

Napsal(a) 

, foto Petrof foto: Petrof

U příležitosti mezinárodní přehlídky DesignBlok představuje společnost Petrof veřejnosti projekt „Petrof Colours“. Od 6. do 10. října budou mít návštěvníci v Uměleckoprůmyslovém muzeu na Starém Městě možnost spatřit „ateliér“ společnosti Petrof s akustickým nástrojem v netradiční barvě. V prostorách Domu Radost pak bude možnost prohlédnout a vyzkoušet si nejdelší klavír této dílny nazvaný Mistral.

Projekt Petrof Colours odstartoval na jaře 2021, kdy za barevná pianina usedli pianisté z celého světa. Na výrazně barevná pianina PETROF v minimalistickém, čistě bílém prostředí hrají cover verze známých skladeb i své autorské písně Yuval Salomon (Izrael), Thomas Krüger (Německo), Karim Kamar (UK) či slovenský klavírista Norbert Daniš. Tato videa jsou ke zhlédnutí na YouTube kanále Petrof Pianos – official.

Petrof rezonátor Petrof rezonátor

Cílem projektu Petrof Colours je propojení vizuálního minimalismu, talentu pianistů z různých zemí světa a romantického zvuku pian Petrof. Společnost Petrof zároveň chce touto formou upevnit pozici akustických pian jako součásti moderní hudby.

Na DesignBloku si návštěvníci mohou vyzkoušet rezonátor z dílny Petrof a také si o něj zasoutěžit. Zapojit se do soutěže lze skrze QR kód, který odkazuje na e-shop společnosti Petrof se soutěžní otázkou. Z odevzdaných správných odpovědí bude vylosován jeden výherce, který dřevěný zesilovač získá.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.