pátek, 16. březen 2018

Patnácté Smiřické svátky hudby se Severáčkem nebo Pavlem Svobodou

Napsal(a) 

 , foto Smiřické svátky hudby foto: Smiřické svátky hudby

Letošní 15. ročník festivalu Smiřické svátky hudby nabídne kromě deseti koncertů i výstavu malíře Josefa Velčovského. Festival se koná od 17. března do 1. dubna ve Smiřicích u Hradce Králové v zámecké Kapli Zjevení Páně.

Smiřice u Hradce Králové se staly místem konání prvního ročníku velikonočního hudebního festivalu Smiřické svátky hudby již v roce 2004. U zrodu festivalu stál královéhradecký rodák, houslista Jaroslav Svěcený spolu se smiřickým starostou Lubošem Tuzarem.

Na zahajovacím koncertě zahraje Janáčkův komorní orchestr z Ostravy, dětský pěvecký sbor Severáček z Liberce a Prahu zastoupí violista Karel Untermüller a herec Tomáš Töpfer. V premiéře zazní na festivalu některé nové koncertní projekty, mezi nimi Na Vivaldiho, Klasika a jazz bez fraku nebo Strhující rytmy Jižní Ameriky. Vystoupí na nich například varhaník Pavel Svoboda, trumpetista Marek Zvolánek, flétnistka Silvija Ščerbavičiúté (Litva), akordeonista Ladislav Horák, mezzosopranistky Karla Bytnarová a Eva Garajová (SK) nebo houslistka Julie Svěcená. Každoroční součástí festivalu je i výtvarná výstava, která byla letos svěřena Josefu Velčovskému, malíři, grafikovi a ilustrátorovi.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.