úterý, 10. září 2019

Novodobá premiéra sinfonií Karla Kohauta na Staré radnici v Brně

Napsal(a) 

Gunar Letzbor Gunar Letzbor
Moravská zemská knihovna uvede 24. listopadu v Křišťálovém sále Staré radnice v Brně sinfonie Karla Kohauta (1726-1784), dosud opomíjeného skladatele s českými kořeny. Skladby zazní v obnovené premiéře v podání prestižního rakouského ansámblu Ars Antiqua Austria pod vedením Gunara Letzbora, který u této příležitosti mimořádně zavítá do Brna.

Haydnova současníka a vídeňského rodáka českého původu Karla Kohauta proslavila virtuózní hra na barokní loutnu. Jeho dosud skryté hudební mistrovství i v jiných sférách odhalí program koncertu složený ze sinfonií pro smyčce, které složil v 50. letech 18. století. V komorním obsazení, jak se tato hudba prováděla v prostředí salonů či na chrámových kůrech, zazní v novodobé premiéře výběr děl unikátně dochovaných ve sbírkách Moravské zemské knihovny. Na koncertě bude také představena moderní edice partitur těchto skladeb, které objevila a kriticky zpracovala muzikoložka Jana Franková. Publikace nyní vychází v Nakladatelství Českého rozhlasu a vznikla v rámci výzkumného projektu MZK.

Související položky (podle značky)

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.