středa, 30. listopad 2016

Několik generací Kühňat se spojí, aby zazpívaly Rybovu mši vánoční

Napsal(a) 

Letošní předvánoční čas oslaví Kühnův dětský sbor kromě celé řady dalších koncertů jedním mimořádným večerem, na kterém se v neděli 4. prosince setká na pódiu pražského Rudolfina hned několik generací Kühňat z řad bývalých i současných členů. Koncert vyvrcholí společným provedením Rybovy České mše vánoční za doprovodu orchestru a s sólisty.

Carol of the Bells v podání KDS

„Je to vždycky krásné hudební setkání a mě moc těší, že si s námi zazpívají i některá Kühňata, se kterými jsem před skoro padesáti lety u Kühnova dětského sboru začínal,“ uvedl s úsměvem umělecký ředitel sboru Jiří Chvála. V první půli večera zazní vánoční pásmo Jiřího Temla Čas radosti nastává v podání nejstaršího přípravného oddělení sboru, koncertní oddělení pak provede oceňovaný cyklus Benjamina Brittena A Ceremony Of Carols s harfistkou Kateřinou Englichovou. Tento cyklus sbor na podzim také natočil. Koncert pak uzavře společné provedení “Rybovky” v podání současných a bývalých členů sboru za doprovodu Komorního orchestru Pražských symfoniků, v sólových partech se představí významní pěvci z řad bývalých členů sboru Barbora Kabátková (soprán), Martina Bauerová (alt), Jaroslav Březina (tenor), Zdeněk Harvánek (bas). Dirigentská taktovka bude patřit profesoru Jiřímu Chválovi, uměleckému šéfovi a sbormistrovi Kühnova dětského sboru.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.