pátek, 4. září 2020

Na Rožmitálsku proběhne třetí ročník Rybova festivalu

Napsal(a) 

Lucie Hilscherová, foto archiv LH Lucie Hilscherováfoto: archiv LH

Na konec září je plánován zahajovací koncert třetího ročníku Festivalu Jakuba Jana Ryby. Letošní ročník nabídne hudbu laureáta skladatelské soutěže Jakuba Jana Ryby a šest koncertů, na kterých se představí mladí i renomovaní umělci. V rámci festivalu, který se uskuteční na Rožmitálsku, se také uskuteční žehnání novému CD s Rybovou koncertantní hudbou z produkce labelu Nibiru Publishers.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na hráčku na lesní roh Zuzanu Rzounkovou, která provede Rybův Koncert pro lesní roh a orchestr Es dur, dále na komorní soubory Rejcha Quartet, L´Armonia Ensemble a České filharmonické kvarteto, dále na houslistu Jiřího Sychu a cembalistu Filipa Dvořáka nebo na zpěvačky Markétu Böhmovou, Jarmilu Balážovou a Lucii Hilscherovou.

Titul Rybův junior letos nese Symfonický orchestr Konzervatoře Plzeň, který vystoupí na zahajovacím koncertě v Rožmitále pod Třemšínem a na jeho repríze v Domě hudby v Plzni o den později, a Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu, který vystoupí 16. října na duchovním koncertě ve farním kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále, kde bude dramaturgickým vrcholem uvedení díla Františka Gregora Emmerta „Magnificat“.

V roce 2019 proběhl také první ročník skladatelské soutěže Jakuba Jana Ryby a v rámci letošního 3. ročníku bude uvedena skladba jejího laureáta Jana Bernátka s názvem Čtyři písně na texty žalmů pro nižší hlas a varhany. Jeho skladba zazní 16. 10. na duchovním koncertě ve Starém Rožmitále.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.