úterý, 21. listopad 2017

Na HAMU se bude opět soutěžit ve jménu Martinů

Napsal(a) 

Vyhlášení vítězů Soutěže Nadace Bohuslava Martinů 2016, foto Zdeněk Chrapek Vyhlášení vítězů Soutěže Nadace Bohuslava Martinů 2016foto: Zdeněk Chrapek

Ve dnech 23.-26. listopadu proběhne v prostorách HAMU již po 22. interpretační soutěž Nadace Bohuslava Martinů. Letošní ročník bude ve znamení dvou královských disciplín, zpěvu a hry na violoncello. Klání se zúčastní na 15 vybraných kandidátů z Čech a Slovenska v obou kategoriích a porota se může těšit na to nejlepší, co současná mladá generace z obou oborů nabízí. Laureáti obdrží, kromě již tradičních cen, i Cenu za nejlepší provedení díla Bohuslava Martinů, Cenu Viktora Kalabise za nejlepší provedení díla tohoto autora, nově ale i Cenu Přemysla Pražáka v oboru zpěv a Cenu Jaroslava a Zorky Zichových v kategorii violoncello. Významná je pro soutěžící nově i Cena Harmonie, kterou předají osobně zástupci časopisu v průběhu koncertu laureátů v sále Martinů dne 26. 11. od 19.30 hod.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.