středa, 25. březen 2015

Museum Kampa bude "začínat od nuly" - s poválečnou hudební avantgardou

Napsal(a) 

Jaroslav Serpan, Slavnost (1974) Jaroslav Serpan, Slavnost (1974)
Výtvarná díla Jaroslava Serpana zdobí prestižní světové galerie. Ve svém rodném Česku je však téměř neznámý. Retrospektivní výstava Mezi uměním a vědou, která potrvá do 12. dubna 2015 v pražském Museu Kampa, u nás poprvé v takové šíři představila tohoto renesančního tvůrce. Jaroslav Serpan náleží k zakladatelům poválečné abstrakce a postmoderny. Sám sebe nazýval „spisolířem“, protože v rámci své tvorby co do důležitosti nerozlišoval mezi malbami a texty.

Součástí doprovodných akcí k výstavě Jaroslava Serpana je i komponovaný hudební večer s poválečnou hudební avantgardou, který se uskuteční 2. dubna v 19:30 v Museu Kampa.

Přednášku Petra Bakly doprovodí skladby Antona Weberna, Iannise Xenakise, Györge Kurtága a Bernda Aloise Zimmermanna v podání smyčcového kvarteta fama Q ve složení David Danel, Roman Hranička - housle, Ondřej Martinovský - viola, Balázs Adorján – violoncello.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.