pondělí, 1. září 2014

Moskevské hvězdy navštíví Prahu

Napsal(a) 

Boris Rudak, foto The Perm Opera and Ballet Theatre Boris Rudakfoto: The Perm Opera and Ballet Theatre

Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina se ve středu 10. září 2014 v 19 hodin představí sólisté operního souboru Velkého divadla z Moskvy. Na galavečeru zazní nejznámější árie z děl Gioacchina Rossiniho, Gaetana Donizettiho, Wolfganga Amadea Mozarta, C. Saint-Saënse, Charlese Gounoda, Léa Delibese, Giuseppe Verdiho, George Bizeta a Petra Iljiče Čajkovského.

V Praze se představí kvarteto sólistů Velkého divadla ve složení Světlana Šilova (mezzosoprán), Veronika Džioeva (soprán), Boris Rudak (tenor) a Petr Migunov (bas). Doprovodí je Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK pod vedením ruského dirigenta Alima Šacha.

Alim Šach uvedl pro česká média stručnou charakteristiku jednotlivých členů kvarteta sólistů: „V Praze vystoupí kvartet ve složení: tenor, mezzosoprán, bas a soprán. Jsem přesvědčen, že tenor Boris Rudak začíná být jedním z nejzářivějších talentů světové operní scény. Mezzosoprán Světlana Šilová je talentovaná a nesmírně charismatická interpretka, která za svůj půvab vděčí předkům – Ukrajincům a Kozákům. Lyrické kouzlo jejího hlasu je uhrančivé. Petr Migunov (bas), je z mého hlediska nejinteligentnějším basem své generace. Styl a náboj jeho vystoupení uvedou publikum do vytržení. Veroniku Džiojevu není třeba zvlášť představovat – pro mnohé milovníky opery na celém světě se již stala pojmem. Její unikátní témbr, ojedinělé ovládání hlasu a duše pravé umělkyně rozbuší divácká srdce.“

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.