středa, 3. květen 2017

Mladý barytonista Jiří Rajniš se stane členem drážďanské Semperoper

Napsal(a) 

Jiří Rajniš, foto jirirajnis.com/Jakub Chundela Jiří Rajnišfoto: jirirajnis.com/Jakub Chundela

Agentura mladého barytonisty Jiřího Rajniše dnes oznámila, že český zpěvák se od sezony 2017/2018 stane členem tzv. Junge Ensemble drážďanské Semperoper. Členové Junge Ensemble jsou vybíráni minimálně na jednu sezonu a dostávají příležitost v rámci operního studia, mívají ale šanci zpívat i malé nebo střední role v repertoárových operních produkcích Semperoper. Program také zahrnuje pravidelné masterclassy a další školení. Jiří Rajniš bude členem Junge Ensemble do roku 2019, tedy po dobu dvou sezon.

Rajniš vystudoval činoherní herectví na Státní konzervatoři v Praze a operní zpěv na UCLA Herb Alpert School of Music v Los Angeles ve třídě Vladimíra Chernova. V sezoně 2013/2014 působil v Landestheater Coburg. Je vítězem pěvecké soutěže Pražský pěvec 2008, semifinalistou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech 2008. Hostoval v Hudebním divadle Karlín v Praze, spolupracoval s Dětskou operou Praha, Národním divadlem Brno, je hostem Opery pražského ND. Debutoval jako nejmladší český Don Giovanni na zahraniční scéně na Sommer Oper Bamberg 2013.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.