středa, 11. srpen 2021

Mladí hudebníci opět vystoupí společně s Janáčkovou filharmonií

Napsal(a) 

Marek Šedivý, foto archiv umělce Marek Šedivýfoto: archiv umělce

Čtvrtým mimořádným koncertem v letošní sezoně JFO je projekt nazvaný „Mladé talenty s Janáčkovou filharmonií“. K pultům vedle sebe ve středu 25. srpna již posedmé usednou členové Janáčkovy filharmonie společně s vybranými talentovanými studenty základních uměleckých škol Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje. Ti nejlepší z nich se představí i jako sólisté. Koncert je součástí festivalu Muiziáda 2021 a probíhá ve spolupráci se Sdružením ZUŠ Moravskoslezského kraje MÚZA.

Pod taktovkou Marka Šedivého se v Domě kultury města Ostravy představí žáci ZUŠ Moravskoslezského kraje jako sólisté: Petr Šulc (klarinet), Barbora Lisická (klarinet), Viktorie Kutálková (klarinet), Veronika Matraszek a Johana Žofie Muchová (zpěv). Další mladí hudebníci usednou společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava jako tutti hráči.

Od 18 hodin zazní výběr Tanečních preludií Witolda Lutosławského, Concertino pro klarinet a orchestr Es dur Carla Marii von Webera, 2. věta Koncertu pro klarinet a orchestr A dur W. A. Mozarta, tvorba Josefa Stelibského i současné popové skupiny La Oreja de Van Gogh. Večer uzavře Symfonie č. 5 Ludwiga van Beethovena.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.