čtvrtek, 3. březen 2022

Metropolitní opera ohlásila program příští sezóny přímých přenosů The Met Live in HD 2022–2023. V kinech po celém světě uvede deset titulů

Napsal(a) 

, foto: Met , foto: Met

Přímé přenosy z Metropolitní opery v New Yorku do kin budou pokračovat i v sezóně 2022–2023. Sezónu Live in HD zahájí Sondra Radvanovsky v titulní roli opery Médea. Diváci se mohou těšit na světovou premiéru opery Hodiny, v Metropolitní opeře budou premiérově uvedena díla Šampion a Médea a další čtyři inscenace v nové režii. V přenosech se představí Sondra Radvanovsky, Renée Fleming, Anna Netrebko, Joyce DiDonato, Sonja Jončeva, Piotr Beczała, Ryan Speedo Green, Anita Rachvelishvili, Rosa Feola, Christine Goerke, Nadine Sierra, Russell Thomas a další. Čeští diváci jistě ocení Adama Plachetku v úloze Leporella v inscenaci Don Giovanni. Držitelem licence na přímé přenosy z Metropolitní opery New York do České republiky je filmová distribuční společnost Aerofilms.

V sezóně 2022–2023 navážeme tam, kde letos skončíme. Metropolitní operu čeká více nových inscenací a premiérových titulů, než kolik jich uvedla v uplynulých desetiletích,“ oznámil generální ředitel Met Peter Gelb. „Během dvouleté pauzy vynucené pandemií jsme pochopili, že budoucnost Metropolitní opery, i opery obecně, závisí na neutuchající snaze o nové a pestré umělecké pojetí. To je cesta, která nás vede kupředu.“

22. října 2022 zahájí svou šestnáctou sezónu oceňovaná série přímých operních přenosů v HD kvalitě do kin po celém světě – The Met: Live in HD. Prvním z deseti plánovaných přenosů je Cherubiniho Médea, která bude v Metropolitní opeře uvedena premiérově. Titulní roli ztvární sopranistka Sondra Radvanovsky.

, foto: Met , foto: Met

Kromě Medey budou v Metropolitní opeře v sezóně 2022–23 uvedena v premiéře další dvě díla, obě pod vedením jejího hudebního ředitele Yannicka Nézet-Séguina. Těmi jsou Hodiny skladatele Kevina Putse, které v Met čeká světová premiéra se sopranistkou Renée Fleming, mezzosopranistkou Joyce DiDonato a sopranistkou Kelli O’Hara. Další Met premiérou je první opera Terence Blancharda Šampion, která vypráví o životě boxera Emila Griffitha. V průběhu sezóny uvede Met další čtyři nové inscenace: Giordanovu Fedoru v titulní roli se sopranistkou Sonjou Jončevou, Wagnerova Lohengrina s tenoristou Piotrem Beczałou a dvě Mozartova díla, která bude řídit dirigentka Nathalie Stutzmann: Dona Giovanniho v téměř filmové vizi Iva van Hoveho a s českým zastoupením – v úloze Leporella se představí český basbarytonista Adam Plachetka; a Kouzelnou flétnu v režii Simona McBurneyho, který se rozhodl zvednout orchestřiště na úroveň jeviště a umožnit tak vzájemnou komunikaci hráčů a hráček orchestru s pěvci a pěvkyněmi.

Diváci se mohou těšit i na opěvovanou inscenaci Verdiho La traviaty od režiséra Michaela Mayera, v níž ztvární roli Violetty Nadine Sierra; dále Verdiho Dona Carlose s Annou Netrebko v roli Alžběty z Valois; a na obnovené nastudování Straussova Růžového kavalíra v režii Roberta Carsena se sopranistkou Lise Davidsen v roli Maršálky a mezzosopranistkou Isabel Leonard jako jejím Oktaviánem.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.