neděle, 16. únor 2020

Masarykova univerzita letos opět otevírá obor zaměřený na starou hudbu

Napsal(a) 

Akademie staré hudby při Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity otevírá ve školním roce 2020/2021 bakalářský studijní program Teorie a provozovací praxe staré hudby. V oboru se propojuje praktická výuka zpěvu či hudebního nástroje a teoretické studium hudební vědy.  

Praktickou část tvoří sólové hodiny zaměřené na vybraný repertoár, techniku, interpretaci a improvizaci, dále společnou ansámblovou hru, orchestrálně-vokální projekty či vokální soubor. Specializace, ze kterých mohou studenti vybírat, jsou velmi rozmanité. Jedná se například o sólový zpěv, barokní smyčcové nástroje, renesanční a barokní zobcové flétny, cembalo, varhany nebo také historické drnkací nástroje (loutna, theorba). Teoretická výuka zahrnuje přednášky a cvičení, jež mají studující obeznámit s úvodem do oboru zacíleným především na starou hudbu. Další náplní studia jsou rovněž ediční semináře a pravidelné komorní koncerty semestrální, závěrečné diplomní a veřejná vystoupení.  

Studijní program probíhá v kombinované formě, původně označované jako dálkové. Přihlášky lze podávat do 29. 2. 2020. Více informací naleznete na stránkách Ústavu hudební vědy FF MU.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.