pondělí, 30. červenec 2018

Kytarový svátek v Brně

Napsal(a) 

Javier Conde, Zaira Santos, foto Kytarový festival Brno'18 Javier Conde, Zaira Santosfoto: Kytarový festival Brno'18

Druhý srpnový týden patří 27. mezinárodnímu kytarovému festivalu Brno'18. Ten ve dnech 5. až 11. srpna nabídne mimo jiné koncerty, kurzy a mezinárodní kytarovou soutěž Guitartalent. Úvodní nedělní Noc flamenca na Špilberku 5. srpna, nazvaná Flamenco a jeho vzrušující svět, představí mladého kytaristu Javiera Conde, tanečnici flamenca Zairu Santos, zpěváka Ismaela Solomando, perkusionistu Luise de Jerez a kytaristu Josého Conde. Všichni pochází z kolébky originálního flamenca, tedy španělské Andalusie.

6. – 11. srpna vystoupí další přední kytaristé: řecký interpret Costas Cotsiolis, Kubánec René Izquierdo, dánský kytarista Tom Kerstens a polské duo klarinet – kytara ve složení Jakub Bokun a Jakub Kościuszko. Na závěr zazní i Kytarový orchestr pod vedením Nikity Koškina a Vladimíra Novotného. Koncerty budou probíhat v barokním freskovém sále Nové radnice v Brně. Program zahrnuje i tematické přednášky a recitály.

Vedle koncertů a mistrovských kurzů proběhne Mezinárodní kytarová soutěž Guitartalent na Staré radnici v Brně. Cenou pro vítěze je nástroj japonského kytaráře Masaki Sakuraie v hodnotě 6000 eur. Tři nejlepší ocenění účastníci dále postupují do finále Kytarové soutěže J. S. Bacha v Tokiu, konané v dubnu příštího roku.

Související položky (podle značky)

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.