pondělí, 4. prosinec 2017

Kühňata vydávají nahrávku koled, pokřtí ji ve Stavovském divadle

Napsal(a) 

Po lidových písničkách vychází druhý díl Zpívejte s námi: nejkrásnější vánoční koledy. Nahrávku Kühnova dětského sboru a předních muzikantů doprovází opět výpravná knížka s půvabnými ilustracemi Venduly Chalánkové ke každé ze 37 koled.

Hudebního nastudování se ujal opět sbormistr a umělecký ředitel Kühnova dětského sboru Jiří Chvála, který také stál za myšlenkou vzniku celé edice Zpívejte s námi: “Během posledních let jsme ve sboru zjistili, že malé děti už vůbec neznají ty nejzákladnější písničky. Doma si nezpívají a navíc umělecká kvalita nahrávek, které jsou u nás dostupné pro malé děti, je mnohdy opravdu tristní. Tak jsme se rozhodli to změnit a vydat CD pro nejmenší, které bude stát za to jak po umělecké a hudební stránce, tak po výtvarné. Moc nás těší, že první díl se setkal s nadšenými ohlasy rodičů i dětí a jsem proto rád, že můžeme navázat nyní druhým dílem s koledami!

Hudební aranže vytvořil i u druhého dílu Jiří Gemrot, hudební skladatel a režisér, který dal 37 koledám opravdu netradiční hudební kabát. Koledy jsou upravené pro menší i větší děti ze sboru, dětské sólisty a hudební ansámbl. Ten byl stejně jako u prvního dílu pečlivě složený z předních českých muzikantů. Na natáčení se tak podílelo Zemlinského kvarteto, vybraní členové České filharmonie a dalších orchestrů či harfenistka Kateřina Englichová. A v nástrojovém obsazení nebudou chybět ani dudy. CD s knížkou pokřtí Kühňata na svých třech předvánočních koncertech ve Stavovském divadle 9. 12. 2017.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.