pátek, 18. září 2015

Kouzelná flétna otevře sezonu v Liberci

Napsal(a) 

Tereza Mátlová Tereza Mátlová

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy vykročí do sezony 2015/2016 hudbou W. A. Mozarta. Prvním titulem, který operní soubor nastudoval, bude Kouzelná flétna v režii Luďka Golata. „Mozartův přesah, jeho neutuchající optimismus a nekonečně dobré rozpoložení jsou tou nejdokonalejší zprávou a inspirací, jakou může skladatel režisérovi předat“, uvedl Golat. Ke společné práci přizval scénografa Jaroslava Malinu a výtvarnici kostýmu Helenu Anýžovou.

„Na libereckou Kouzelnou flétnu se velice těším, role Tamina je pro můj typ hlasu takřka ideální. S operním souborem Divadla F. X. Šaldy v Liberci navíc spolupracuji poněkolikáté, přijíždím vždy do  skvělé atmosféry a kolektivu. Na této produkci se navíc sešla opravdu vynikající „parta“ lidí, se kterými je radost pracovat“, komentuje nejen svou roli, ale také zkušební proces představitel hlavní mužské role - Tamina – Ondřej Koplík. Ve stejné roli se představí i Michal Bragagnolo, v hlavní ženské roli - v postavě Paminy pak Tereza Mátlová a Barbora Řeřichová. Další mužské úlohy představují například Pavel Vančura a Jaromír Nosek, Lukáš Bařák a Jakub Tolaš, Dušan Růžička, Oldřich Kříž a Jaroslav Patočka. V dámských rolích alternují Vanda Šípová a Mariana Hochelová, Eva Kývalová a Lívia Obručník Vénosová, Lucie Laubová či Věra Poláchová. Dirigentský pult a hudební nastudování patří tentokráte dirigentovi Františku Babickému.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.