čtvrtek, 31. říjen 2019

Kanadský klarinetista James Campbell s Graffovým kvartetem zahájí koncertní cyklus VOX IMAGINIS

Napsal(a) 

, foto Graffovo kvarteto foto: Graffovo kvarteto
Zahajovací koncert 6. ročníku koncertního cyklu VOX IMAGINIS se uskuteční 2. listopadu v sále Místodržitelského paláce v Brně a ponese podtitul „Hudební přátelství.“ Zazní na něm Smyčcový kvartet d moll Antonína Dvořáka a Brahmsův Klarinetový kvintet h moll  v podání rezidenčního tělesa cyklu Graffova kvarteta a kanadského klarinetisty Jamese Campbella. Texty a dopisy A. Dvořáka a J. Brahmse přednese herec Saša Rašilov. Návštěvníci si také budou moci prohlédnout obraz Dvě trávnice od Joži Úprky, který pochází z roku 1913 a zapůjčila ho ze své sbírky Moravská galerie v Brně. 

Další koncerty cyklu budou probíhat až do května příštího roku a kromě Graffova kvarteta na nich vystoupí mnoho dalších umělců například Janáčkovo kvarteto, klavírista Igor Ardašev, komorní orchestr Ars Collegium či japonská zpěvačka Michiyo Keiko. Rezidenčním skladatelem letošní sezóny je Rakušan Werner Schulze, jehož skladba Il cantico di Frate Sole na text Františka z Assisi zazní v české premiéře 9. prosince v novém Koncertním sále Leoše Janáčka. 

Cyklus je připravován ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně a přináší tematické večery, které propojují komorní hudbu, literární texty a výtvarné umění.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.