pondělí, 2. březen 2015

Česká hudba v Českých centrech

Napsal(a) 

Magdalena Kožená Magdalena Kožená

Česká centra v evropských a světových metropolích nabídnou v příštích měsících pestrou paletu koncertů, na kterých vystoupí Magdalena Kožená, Česká filharmonie, Josef Špaček, nebo Collegium Marianum. Kompletní přehled akcí, které by vás na případné cestě Evropou mohly zajímat, naleznete zde.


České centrum Budapešť / 15. 1. 2015 – 15. 1. 201 / Sváteční koncert

Na tradičním novoročním setkání pořádaném ve spolupráci se ZÚ ČR každoročně představujeme přední české hudební interprety. Letošními hosty bude flétnistka Jana Jarkovská a klavírista Bohumír Stehlík.  

 

České centrum Milán / 16. 1. 2015  –  18. 1. 2015 / Vystoupení Pavla Kašpara s orchestrem laVerdi v Miláně

Vystoupení českého klavíristy Pavla Kašpara s orchestrem laVerdi. Koncert věnovaný českým hudebním skladatelům je jedním z řady koncertů věnovaných české hudbě, který orchestr realizuje v koncertní sezóně 2014-2015. Partner: Nadace laVerdi.

 

České centrum Madrid / 17. 2.2015 / Turné České filharmonie ve Španělsku

ČC Madrid se bude podílet na propagaci turné České filharmonie ve Španělsku, které se uskuteční ve spolupráci s agenturou Conciertos Augusto. V rámci tohoto turné proběhne koncert 17. února v Madridu.         

 

České centrum Madrid / 1. 3. 2015 31. 3. 2015 / Koncert Collegium Marianum na festivalu Arte Sacro

České centrum připravuje v rámci prestižního hudebního festivalu Arte Sacro koncert souboru Collegium Marianum, jenž ve Španělsku premiérově představí dílo Lamentace barokního skladatele Zelenky. Spoluorganizátorem akce je Comunidad de Madrid.

 

Collegium Marianum Collegium Marianum

České centrum Düsseldorf / 6. 3. 2015 6. 3. 2015 / Židovské kulturní dny v Porýní 2015: Janáčkovo Trio v Düsseldorfu

V rámci projektu Židovské kulturní dny v Porýní 2015  představí české hudební seskupení Janáčkovo Trio svůj program v Düsseldorfu. Jejich program se věnuje především dílům židovských skladatelů, kteří byli drženi během druhé světové války v koncentračních táborech. Centrálními tématy Židovských kulturních dní 2015 jsou současné moderní umění a kultura. Koncert se bude konat ve spolupráci Českého centra Düsseldorf a Kulturamt Düsseldorf.

 

České centrum Paříž / 31. 3. 2015 4. 4. 2015 / Týden Pražského jara v ČC Paříž

Prezentace hudebního festivalu multižánrovou formou (promítání, koncerty, debaty, přednášky) za účasti ředitele festivalu, Romana Bělora. Partner: Pražské jaro, Czechtourism, Česká spořitelna, Magistrát hl. města Praha.


České centrum Moskva / 1. 4. 2015 18. 4. 2015 / Festival Vesna v Rossii

Na mezinárodním hudebním festivalu Vesna v Rossii vystoupí mladí talentovaní čeští hudebníci - kytarista Vojtěch Vrtiška a houslista Miroslav Ambroš.      

 

České centrum Bratislava / 13. 4. 2015 18. 4. 2015 / Allegretto Žilina

25. ročník mezinárodního festivalu klasické hudby Allegretto Žilina. Účast houslisty Josefa Špačka, vítěze prestižní světové soutěže Královny Alžběty v Bruselu v 2012 a fagotisty Jana Hudečka, laureáta hudební soutěže Pražského jara 2014.    

 

České centrum Madrid / 15. 4. 2015 / Tomáš Král v Auditorio Nacional Madrid

Představení mladého českého zpěváka v koncertním provedení Bachových pašijí v rámci cyklu Juventudes Musicales v Auditorio Nacional Madrid.     

Tomáš Král Tomáš Král

České centrum New York / 1. 5. 2015 31. 5. 2015 / Petr Kotík

Koncert významného současného českého skladatele Petra Kotíka. Koncert orchestru S.E.M. Ensemble and Ostravská banda.           

 

České centrum Budapešť  / 24. 5. 2015 / Koncert Magdaleny Kožené

Vystoupení slavné mezzosopranistky v doprovodu japonské hvězdné pianistky Mitsuko Uchida v koncertní síni Hudební akademie Ference Liszta v Budapešti. Ve spolupráci s agenturou C.E.M.A. Brno.    

 

České centrum Stockholm / 4.6.2015 - 7.6.2015 / Stockholm Early Music festival

Prezentace české barokní hudby na Mezinárodním festivalu staré hudby. V jednání vystoupení Ensemble Inégal a Divadla pod Šťastnou hvězdou Loutkando Grando. Ve spolupráci se Stockholm Early Music Festival.

 

České centrum Vídeň / 26. 6. 2015 / Wiener Konzerthaus: Josef Špaček &  Miroslav Sekera

Koncert špičkového houslisty Josefa Špačka v doprovodu pianisty Miroslava Sekery v renomovaném vídeňském Konzerthausu. Programoví partneři: Wiener Konzerthaus, Supraphon.

 

Josef Špaček Josef Špaček

České centrum Londýn / 1. 8. 2015 25. 8. 2015 / Český tanec a divadlo na Edinburgh Festival Fringe

Přehlídka českého tance, hudby a pohybového divadla organizována pod záštitou Českého centra Londýn. V roce 2015 představí 5 souborů a jedno hudební těleso ve třech venues - Summerhall, Zoo Venues a Dance Base. Součástí přehlídky bude i venkovní site specific instalace a výstava výtvarného umění. Mezi potvrzená představení patří Korekce a Antiwords.

 

České centrum Sofie / 8. 8. 2015 13. 8. 2015 / International Jazz Festival Bansko

Na letní scéně v malebném horském městě Bansku se bulharskému publiku představí i čeští hudebníci, kapela Lesní zvěř. Významná hudební akce s jedinečnou atmosférou je každoročně hojně navštívená, přenosy z místa konání přenáší i bulharská státní televize. České centrum Sofie podporuje účast hudebníků z ČR.

 

České centrum Varšava / 15. 8. 2015 30. 8. 2015 / Hudební festival Chopin a jeho Evropa

Významný varšavský festival, jeho několik desítek koncertů se odehrává ve  Filharmonii i v dalších sálech a místech spojených s Chopinem, návštěvnost  3.000 osob. V jednání je několik českých souborů a interpretů. Partneři: Nadace F. Chopina Varšava.

 

České centrum Varšava / 4. 9. 2015 13. 9. 2015 / Festival vážné hudby Wratislavia Cantans

Jeden z nejdůležitějších festivalů v Polsku, s dlouhou tradicí (bude se konat již 50.ročník), hlavním prvkem tu je lidský hlas a důraz na starou hudbu, návštěvnost cca  4.000 osob. Jeho zajímavostí je, že kromě nejlepších sálů Vratislavi používá i řadu menších míst v okolí slezské metropole, pečlivě vybraných pro jejich akustiku a kulturní hodnotu. Loni sem byl pozván na dva koncerty soubor Collegium 1704, měl velký úspěch a dá se předpokládat, že bude pozván opět.
Festival je členem prestižního Evropského sdružení festivalů (EFA) se sídlem v Ženevě, členem International Society for Performing Arts Foundation v New Yorku (ISPA), spoluzakladatelem evropské sítě Réseau Européen pour la Musique Ancienne v Paříži (REMA) atd. V jednání je vystoupení českého souboru. Partneři: festival Wratislavia Cantans, město Wroclaw.

 

České centrum Bukurešť / 14. 9. 2015 20. 9. 2015 / Dny českého tance

Přehlídka současné české taneční scény se bude konat ve spolupráci  s Národním tanečním centrem (Centrul Naţional al Dansului) v Bukurešti. Kromě vystoupení předních českých souborů se chystají i workshopy, promítání filmů a diskuze.

 

České centrum Paříž / 9. 10. 2015 – 23.10. 2015 / Mezinárodní festival Umlčené hlasy

Česká účast na festivalu věnovanému skladatelům a hudebníkům postižených nacismem. Festival probíhá souběžně ve Francii, v Německu a v Rakousku. Po několikaleté spolupráci s festivalem chce ČC dosáhnout toho, aby byla tématika rozšířena o oběti komunismu. Vznikl by tak další prostor pro prezentaci ve Francii málo známých českých skladatelů a hudebníků. Partneři: Forum Voix étouffées, EU Program Evropa pro občany, Rakouské kulturní forum.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.