čtvrtek, 9. duben 2015

Jazzová postmoderna podle Kandinského v La Fabrice

Napsal(a) 

The Kandinsky Effect, foto MLJ The Kandinsky Effectfoto: MLJ

Šestý ročník festivalu Mladí Ladí Jazz (3. - 28. dubna 2015), který přiveze to nejzajímavější ze současné americké jazzové scény, pokračuje tuto sobotu 11. dubna druhým koncertem. Americké post-moderní trio The Kandinsky Effect (USA/FR), které v České republice vystoupí poprvé, představí v prostorách holešovické La Fabriky originální jazz s prvky rocku, hip-hopu a elektronické hudby. Ne nadarmo si za svého patrona vybrali ruského malíře Vasila Kandinského. Jejich hudba je totiž mozaikou mnoha barev i vlivů z celého světa. Kandinsky Efffect jsou ovlivněni Paříží (žijí zde dva jeho členové), a také Islandem, kde nahráli již tři svá alba. Trio má za sebou četná turné (USA, Kanada, Evropa) a spolupráci s britským skladatelem elektronické hudby Aphex Twinem. 

Mezinárodní jazzový festival Mladí Ladí Jazz navazuje na tradici jazzu v českém prostředí a snaží se navrátit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Již šestým rokem představuje to nejlepší ze světového jazzu za cenu dostupnou i pro studenty. Letošní ročník se zaměří zejména na americkou jazzovou scénu, kolébku tohoto žánru. Šest koncertních večerů v podání světových hvězd, workshopy a také již tradiční soutěž Jazz Fruit pro mladé talenty.

Více informací o programu i festivalu na www.mladiladijazz.cz nebo na Facebooku Mladí Ladí Jazz.

Související položky (podle značky)

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.