čtvrtek, 21. červen 2018

Ivanović, Semerádová nebo Srnka. Pražské jaro má novou uměleckou radu

Napsal(a) 

 , foto Vojtěch Havlík foto: Vojtěch Havlík

Jen pár dní po završení 73. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro se poprvé setkala jeho umělecká rada, a to ve zcela novém složení. Umělecké směřování Pražského jara od ročníku 2021 budou určovat tyto osobnosti (v abecedním pořadí): dirigenti Tomáš Hanus a Jakub Hrůša, skladatel a dirigent Marko Ivanović, klavírista Ivo Kahánek, violoncellista Michal Kaňka, odbornice na poučenou interpretaci staré hudby flétnistka Jana Semerádová a skladatel Miroslav Srnka.

Poprvé bude mít umělecká rada také zahraničního člena, bude jím houslista Clemens Hellsberg, emeritní ředitel Vídeňských filharmoniků. „Správní rada i management festivalu vítají rozhodnutí nově jmenované umělecká rady soustředit se s předstihem na stanovení programové koncepce festivalu pro třetí dekádu 21. století,“ říká ředitel festivalu Roman Bělor.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.