čtvrtek, 21. červen 2018

Ivanović, Semerádová nebo Srnka. Pražské jaro má novou uměleckou radu

Napsal(a) 

 , foto Vojtěch Havlík foto: Vojtěch Havlík

Jen pár dní po završení 73. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro se poprvé setkala jeho umělecká rada, a to ve zcela novém složení. Umělecké směřování Pražského jara od ročníku 2021 budou určovat tyto osobnosti (v abecedním pořadí): dirigenti Tomáš Hanus a Jakub Hrůša, skladatel a dirigent Marko Ivanović, klavírista Ivo Kahánek, violoncellista Michal Kaňka, odbornice na poučenou interpretaci staré hudby flétnistka Jana Semerádová a skladatel Miroslav Srnka.

Poprvé bude mít umělecká rada také zahraničního člena, bude jím houslista Clemens Hellsberg, emeritní ředitel Vídeňských filharmoniků. „Správní rada i management festivalu vítají rozhodnutí nově jmenované umělecká rady soustředit se s předstihem na stanovení programové koncepce festivalu pro třetí dekádu 21. století,“ říká ředitel festivalu Roman Bělor.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.