pátek, 26. říjen 2018

Hudebníci z královského orchestru otestují na Střeše Lucerny novou koncertní aplikaci

Napsal(a) 

, foto vaznyzajem.cz foto: vaznyzajem.cz

Vážené hosty přivítá Střecha Lucerny v pondělí 5. listopadu, kdy z Amsterdamu přiletí soubor Alma Quartet, který je tvořený členy Royal Concertgebouw Orchestra. Koncert iniciuje spolek Vážný zájem, který pořádá domácí koncerty vážné hudby po celé republice. Zároveň zde bude představena nová webová aplikace umožňující pořádání domácích koncertů.

Alma Quartet se profiluje jako moderní soubor, vedle tradičního repertoáru uvádí také méně hrané autory a věnuje se crossoverům. Na svém debutovém koncertě v Praze zahraje dva smyčcové kvartety terezínského skladatele Erwina Schulhoffa, skladbu Ainsi la nuit Henriho Duttileuxe a druhý smyčcový kvartet minimalistického skladatele Philipa Glasse, se kterým členové souboru v minulosti osobně spolupracovali. Z crossoverových projektů je nejvýraznější spolupráce s klavíristou Volkerem Bertelmannem známým též pod jménem Hauschka, se kterým vystoupili v letošním roce v hamburské Elbphilharmonie.

Událost na Střeše Lucerny je pojata jako oslava vytvoření beta verze nové webové aplikace na pořádání domácích koncertů. “Na této aplikaci pracujeme se studiem Perfect Planet rok a půl a představíme verzi, do které je zatím možné vpustit první uživatele na testování. Po důkladném ověření její spolehlivosti plánujeme aplikaci v několika měsících zpřístupnit veřejnosti. Jsme nadšení, že večer orámuje úžasný Alma Quartet, s jehož hráči jsme se potkali letos po jejich koncertě s Royal Concertgebouw Orchestra na festivalu Pražské jaro. Když viděli ukázku aplikace, bez váhání nabídli, že přiletí a podpoří nás. Bude to hodně speciální večer, zveme fanoušky Vážného zájmu a milovníky vážné hudby, aby u toho byli s námi,” říká koordinátor vývoje aplikace Petr Šulíček.

Koncert začíná ve 20 hodin, po skončení je naplánováno představení nové aplikace a posluchači jsou zváni na sklenku vína s výhledem na pražské panorama. Počet míst je omezený, zájemci se mohou hlásit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.