úterý, 18. leden 2022

Hudební informační středisko vydalo 2CD s díly současných českých skladatelů do 40 let

Napsal(a) 

Hudební informační středisko vydalo na konci roku 2021 2CD s díly českých skladatelů komponované hudby do 40 let. Na ploše bezmála 160 minut zní hudba 13 autorů. Album navazuje na první díl edice, který představil výběr ze skladeb autorů střední generace.

Celkem 50 skladeb od 31 autorek a autorů vzešlo z vyhlášené „otevřené výzvy“ pro skladatele, kterým v den uzávěrky (7. 7. 2021) nebylo více než 39 let. Finální výběr provedl hudební kritik a publicista Boris Klepal spolu s ředitelem Hudebního informačního střediska Petrem Baklou a zástupcem šéfredaktora časopisu HIS Voice Matějem Kratochvílem.

Na 2CD pod názvem A selection of pieces by Czech composers who have yet to complete their 40th revolution around the Sun jsou v nahrávkách České filharmonie, orchestru BERG, Ostravské bandy a dalších interpretů zastoupeny skladatelky Soňa Vetchá, Eliška CílkováMilica Modrá, a skladatelé Matouš Hejl, Pavel Šabacký, Michal Indrák, Jan Rösner, Ian Mikyska, Jakub Rataj, Martin Klusák, Jan Ryant Dřízal, Michal Wróblewski a Jan Dobiáš.

Více informací o CD a dalších publikacích Hudebního informačního střediska jsou k dispozici na webu HIS, audio ukázky též na platformě Bandcamp.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.