pondělí, 9. březen 2020

Hráči České filharmonie budou dávat v Londýně masterclass, studenti se pak připojí na Pražském jaru

Napsal(a) 

 , foto Petr Kadlec foto: Petr Kadlec

Houslista Josef Špaček, hobojistka Jana Brožková, fagotista Ondřej Roskovec a trombonista Robert Kozánek zítra společně zahájí tříletý edukační projekt se studenty Královské hudební akademie v Londýně. Deset studentů akademie se o dva měsíce později připojí k filharmonikům, aby společně pod taktovkou Semjona Byčkova provedli Mou vlast na Pražském jaru.

Filharmonici povedou na londýnské Královské hudební akademii od 10. do 12. března sérii mistrovských kurzů a zkoušek, které vyvrcholí na dvou koncertech. Na programu bude komorní hudba českých skladatelů od Adama Michny z Otradovic a Pavla Josefa Vejvanovského přes Jana Dismase Zelenku a Josefa Myslivečka až po Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka nebo Bohuslava Martinů.

Dva měsíce po březnové rezidenci filharmoniků v Londýně přijede do Prahy deset studentů Královské hudební akademie, aby opět vystoupili po boku hráčů prvního českého orchestru, tentokrát pod taktovkou Semjona Byčkova v rámci Pražského jara. Čtyři houslisti, dva violisti, jeden violoncellista, jeden kontrabasista, jeden hornista a jeden trombonista z akademie provedou 12. a 13. května spolu s filharmoniky doplněnými o laureáty Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro Mou vlast Bedřicha Smetany. První z obou koncertů bude živě přenášet Česká televize. První umělecké setkání studentů Královské hudební akademie s Českou filharmonií proběhlo na koncertu, který ke stému výročí československé nezávislosti zorganizovalo české velvyslanectví v Londýně na podzim roku 2018 (reportáž v HARMONII 12/2018).

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.