úterý, 3. listopad 2015

Heiner Goebbels opět přiveze do Prahy Písně o prožitých válkách

Napsal(a) 

Orchestr Berg, foto Pražské jaro/Ivan Malý Orchestr Bergfoto: Pražské jaro/Ivan Malý

Německý hudebník a divadelník Heiner Goebbels přijede do Prahy osobně inscenovat Songs of Wars I have seen (Písně o prožitých válkách), scénický koncert inspirovaný překvapivými válečnými memoáry Gertrudy Stein. pondělí 9. listopadu ve 20:00 jej v Divadle Archa provede orchestr BERG.

Gertrude Stein ve své knize „válečných memoárů“ představuje vlastní ženský pohled na tato stále se opakující dějinná období. Koho by dnes napadlo, že jedním ze symbolů války může být med? Goebbels kombinuje moderní nástroje s těmi, které se používají pro autentickou interpretaci staré hudby i s elektronikou a jako v řadě jiných svých inscenací také nechává k publiku promlouvat samotné hudebníky. Po květnové premiéře (recenzi můžete číst zde) se nyní uskuteční jediná repríza v rámci 15. narozeninové sezony Orchestru BERG. Koncertu bude předcházet dopolední diskuze v Divadle Inspirace na pražské HAMU (vstup volný, max. 45 míst, pouze s rezervací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.