sobota, 9. říjen 2021

FOK zahájí 87. sezonu s Lukášem Vondráčkem

Napsal(a) 

Lukáš Vondráček, foto Irene Kim Lukáš Vondráčekfoto: Irene Kim

Symfonický orchestr hl m. Prahy FOK zahájí 87. koncertní sezónu koncerty s klavíristou Lukášem Vondráčkem. Zahajovací koncerty proběhnou 13. a 14. října 2021 od 19:30. Pod taktovkou šéfdirigenta Tomáše Braunera zazní Rachmaninovův Koncert pro klavír a orchestr č. 3 a Stravinského Pták Ohnivák ve své původní, plné verzi.

Zahajovací koncerty 87. sezóny jsou pro nás letos příslibem naděje, že se svět vrací do normálu. V minulém roce jsme sezónu zahajovacím koncertem začali a následně kvůli světové pandemii hned také ukončili. Tento nešťastný čas jsme se snažili využít, jak to šlo, tedy především k nahrávání. Tak vznikl projekt Rachmaninovových koncertů s Lukášem Vondráčkem, který tímto koncertem pomyslně završíme. Dá se tak říci, že pro nás pandemie přinesla alespoň něco dobrého, a nemůžeme se dočkat, až tento koncert, který je vyvrcholením roční spolupráce, uslyšíte ve Smetanově síni naživo!“ uvedl šéfdirigent Tomáš Brauner.

Koncerty se uskuteční 13. a 14. října 2021 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu a jsou součástí abonentních řad A a B. Vstup na koncerty je možný podle aktuálních bezpečnostních pravidel.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.