pátek, 2. červenec 2021

Filharmonie Brno a Česká filharmonie společně odehrají benefiční koncert věnovaný obětem tornáda

Napsal(a) 

Tomáš Netopil, foto Petr Kadlec Tomáš Netopilfoto: Petr Kadlec

Pomoci obětem živelní katastrofy a poděkovat těm, kdo již pomohli a pomáhají dále. Ať už finančně nebo přímo na místě. To je smyslem benefičního Koncertu naděje, který se uskuteční v sobotu 3. července. Pod taktovkou Tomáše Netopila se spojí Česká filharmonie s Filharmonií Brno. „Koncert pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka se uskuteční v jízdárně valtického zámku, vysílá ho živě Česká televize. Od 20.10 jej mohou lidé sledovat na ČT art, jeho první část ve stejný čas také na ČT 1,“ informovala ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Tornádo, které se prohnalo obcemi na jihu Moravy minulý čtvrtek, zasáhlo i některé členy Filharmonie Brno. Jeden z nich bydlí v přímo v Moravské Nové Vsi, několik dalších má v oblasti příbuzné. „V Lužicích bydlí část mých blízkých. Jedněm z nich vzalo tornádo střechu, druhým střechu i se štítovou zdí. Ve středu, tedy den před tou šíleností, tam měly odjet moje dvě malé děti, naštěstí zůstaly doma. Ani nevíte, jak jsem za to zpětně rád. Okamžitě jsem si překopal program na léto tak, abych mohl pomáhat na místě nebo právě hlídat děti,“ uvedl trumpetista Filharmonie Brno. Podobných příběhů je v orchestru více, část kolegů jim proto vyjela pomáhat na místo při odklízení následků.

Sobotním benefičním koncertem provede diváky moderátor Marek Eben. Zazní česká státní hymna, Slovanský tanec č. 5 b moll z druhé řady Dvořákových Slovanských tanců a Symfonie č. 9 Novosvětská“. Kromě televize jej mohou zájemci sledovat i na sociálních sítích obou orchestrů. Česká filharmonie a Filharmonie Brno se již minulou sobotu připojily k veřejné sbírce zřízené Nadací Via. Diváci koncertu i všichni ostatní mohou přispět online na adrese darujme.cz/promoravu, na sbírkový účet 200900222/0800 prostřednictvím DMS zprávy ve tvaru DMS TORNADO 90 na telefonní číslo 87 777.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.