pondělí, 13. leden 2020

Eun Sun Kim novou hudební ředitelkou Sanfranciské opery

Napsal(a) 

Eun Sun Kim, foto Nikolaj Lund Eun Sun Kimfoto: Nikolaj Lund

Korejská dirigentka Eun Sun Kim bude od srpna 2021 novou hudební ředitelkou Sanfranciské opery. Čtvrtou osobou na tomto postu v téměř stoleté historii této instituce tak bude poprvé žena. Generální ředitel SFO Matthew Shilvock u příležitosti jejího jmenování uvedl, že „Eun Sun Kim vede s velkou vizí na pódiu, zároveň však přijímá každého člověka do tvůrčího procesu a povzbuzuje je k jejich nejlepším výkonům. Výsledné umění je senzační.“

Sama Eun Sun Kim, která zde již loni s úspěchem dirigovala Rusalku, si u sanfranciského souboru pochvaluje především hmatatelný pocit skutečně otevřené spolupráce mezi všemi stranami v rámci této instituce. Kim studovala hudební kompozici s dirigování v korejském Soulu a ve Stuttgartu. Je laureátkou Mezinárodní dirigentské soutěže Jesúse Lópeze Cobose. Spolupracovala též s Danielem Barenboimem či Kirillem Petrenkem. V aktuální sezoně vede koncerty s Losangeleskou filharmonií a operou, Symfonickým orchestrem Bavorského rozhlasu a orchestry v San Diegu, Cincinatti či Seattlu. V budoucnu vystoupí také s Newyorskou filharmonií, v Metropolitní či Vídeňské státní opeře.

Diváci v San Francisku se již mohou těšit na její provedení nové inscenace Beethovenova Fidelia, kterým Kim na podzim tohoto roku zahájí sezonu 2020/2021 Sanfranciské opery.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.