středa, 14. listopad 2018

Ensemble Terrible na černý pátek uvede mladé současné skladatele

Napsal(a) 

Ensemble Terrible, foto Robin Štrégl Ensemble Terriblefoto: Robin Štrégl

Hudební soubor Ensemble Terrible zaměřený na soudobou hudbu mladých autorů vystoupí v pátek 23. listopadu 2018 v prostoru Venuše ve Švehlovce. Soubor je převážně složen ze studentů a absolventů HAMU. Premiérově zde zazní skladby skladatelů hudební a taneční fakulty.

Po jarní proměně tvůrčího týmu, kdy ansámbl kvůli časové vytíženosti opustili skladatelé a zároveň dramaturgové Ensemble Terrible Jakub Rataj a Jan Ryant Dřízal, je aktuálně soubor pod vedením Jana Rösnera a Petra Hory. Skladba Grind druhého zmíněného autora, označovaná jako „něco mezi skřípěním a libozvukem“, bude provedena právě příští pátek.

Dále se představí skladatelka Soňa Vetchá, studentka prvního ročníku doktorského studia v oboru skladba a držitelka první ceny mezinárodní skladatelské soutěže Generace za skladbu Trhliny v časoprostoru. Zazní její premiérová skladba Jiskry, kde je hlavním kompozičním nástrojem subjektivní percepce posluchače. .wenn ich schriee bratislavského rodáka Patrika Kako byla napsána přímo na objednávku Ensemble Terrible. V pražské premiéře budou též uvedeny skladby November 2017 Anny Vtípilové a Simulacrum, pod níž je podepsána Daria Pavlotskaya. Skladba pro velký ansámbl Jana Rösnera, taktéž držitele první ceny ze soutěže Generace 2017, pak večer zakončí.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.