pondělí, 2. září 2019

Duchovní skladby Františka Gregora Emmerta a Arvo Pärta v Brně

Napsal(a) 

Marián Lejava, foto marianlejava.com Marián Lejavafoto: marianlejava.com

Kostel svatého Augustina v Brně se stane 17. září dějištěm koncertu současné duchovní hudby. Stěžejním dílem programu bude 25. symfonie K tobě byl poslán anděl brněnského skladatele Františka Gregora Emmerta (1940–2015), která měla v jeho rodném městě premiéru 1. června 2017. Posluchači dále uslyší výběr z Emmertových Žalmových písní pro mezzosoprán a varhany a ikonickou skladbu Fratres pro housle, smyčce a bicí estonského skladatele Arvo Pärta.

Program přednese Ensemble Opera Diversa pod vedením svého koncertního mistra Jana Bělohlávka a dirigenta Mariána Lejavy. Jako solisté vystoupí mezzosopranistka Jarmila Balážová, která prováděla Emmrtovu 25. symfonii již při její brněnské premiéře, dále varhaník Marek Paľa a také Milan Paľa – houslista a violista, jenž je známý tím, že ve své tvorbě používá unikátní nástroj – pětistrunné housle „milanolo”.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.