pátek, 27. červen 2014

Dirigent Robert Jindra se rozhodl odejít z Národního divadla

Napsal(a) 

Robert Jindra Robert Jindra

Dirigent Robert Jindra dnes odpoledne rozeslal médiím tiskovou zprávu, ve které oznámil svůj odchod z funkce hudebního ředitele Opery Národního divadla, do níž byl jmenován v srpnu 2013. Během svého působení v Národním divadle hudebně nastudoval novou inscenaci Janáčkových Příhod lišky Bystroušky, obnovené premiéry Janáčkovy Její pastorkyně a Smetanovy Libuše a mimořádné koncerty Mozartovy narozeniny (se sólisty Janou Kurucovou a Adamem Plachetkou) a České operní gala.

„Po dlouhém a nesnadném zvažování jsem se rozhodl ke dni 26. června 2014 odstoupit z funkce hudebního ředitele Opery Národního divadla. Rozhodl jsem se tak především na základě dlouhodobých neshod s uměleckým ředitelem Opery ND a SO Petrem Kofroněm. Neztotožňuji se s jeho výběrem inscenačních týmů, způsobem přípravy dramaturgického plánu, a také s jeho celkovou vizí budoucího uměleckého směřování Opery ND a SO. Dalším důvodem mého odstoupení z funkce hudebního ředitele Opery ND je rozpor mezi přislíbenými a reálnými kompetencemi, které jsou pro adekvátní vykonávání této funkce nezbytné. Za zcela zásadní však považuji, že stále není transparentně veřejně pojmenována avizovaná transformace Opery ND a SO. V takové atmosféře lze jen těžko kreativně pracovat na plánování a provozu, ale především vytvořit tvůrčí atmosféru, která je pro uměleckou práci zcela nezbytná. Chtěl bych upřímně poděkovat orchestru ND, sboru Opery ND a všem kolegům z řad sólistů a dirigentů za krásnou uměleckou spolupráci a nebývalou podporu při řešení nelehkých organizačně-provozních problémů v Opeře ND a SO v sezóně 2013/2014,“ uvedl Robert Jindra v tiskovém prohlášení.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.