pondělí, 20. prosinec 2010

Dee Dee Bridgewater a Bobby McFerrin si do nového roku nesou nominace na Grammy a míří za českými fanoušky

Napsal(a) 

Dee Dee Bridgewater Dee Dee Bridgewater

V průběhu dvou jarních týdnů se v České republice vystřídají hned dvě světové hvězdy první velikosti – Jarní GALA pro Struny podzimu v Obecním domě ozdobí 2. dubna svou přítomností jazzová diva Dee Dee Bridgewater a k 10. jubileu JazzFestuBrno přijede 29. března do haly Vodova osobně „pogratulovat“ mistr vokálních improvizací Bobby McFerrin.

Dee Dee Bridgewater, držitelka dvou cen Grammy a broadwayského ocenění Tony, se českému publiku představí v repertoáru, který Americká Národní akademie hudebního umění a věd ocenila nominací na cenu Grammy v kategorii Best Jazz Vocal Album. Ta by pro Dee Dee byla již třetí v pořadí. Pražské publikum si bude moci vychutnat její podmanivou poctu legendární Billie Holiday. Ale nezůstane jen u toho, nebyly by to Struny podzimu, kdyby se po boku Dee Dee Bridgewater neobjevili další jedineční hudební hosté.

Na předchozím Jarním GALA pro Struny podzimu exceloval Bobby McFerrin. Desetinásobný držitel cen Grammy a hvězda letošního jubilejního desátého JazzFestuBrno se stejně jako Dee Dee chystá rozšířit svoji dosavadní sbírku prestižních ocenění. Jeho poslední album VOCAbuLarieS, které si tuzemské publikum mohlo na živo vychutnat právě při jeho poslední návštěvě v Praze a Ostravě, si vysloužilo nominace hned ve třech kategoriích: Best Classical Crossover Album, Best Engineered Album - Classical a Best Instrumental Arrangement Accompanying Vocalist(s). A jako potvrzení svého primátu na poli vokálních improvizací vyhrál Bobby McFerrin i anketu prestižního časopisu Down Beat v kategorii Nejlepší vokalista.

Vstupenky na Dee Dee Bridgewater jsou v prodeji ve třech cenových kategoriích přes www.strunypodzimu.cz a v síti Ticketpro. Ceny začínají na 1 700 Kč. Kategorie GALA je k dispozici pouze přes Struny podzimu.

Druhá série vstupenek na Bobbyho McFerrina je v prodeji přes Ticketstream ve třech kategoriích za zvýhodněné ceny 990 Kč, 1 490 Kč a 1 990 Kč. Atraktivní příležitostí pro zájemce o kombinované zážitky nadále zůstává VIP vstupenka, která zahrnuje nejlepší místa v hledišti a zároveň nabízí luxusní občerstvení formou rautu (za cenu 3 990 Kč), popřípadě i kombinaci s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Brně (za 5 990 Kč).


Vstupenky na jarní koncert Bobbyho McFerrina v Brně jsou téměř vyprodány; do prodeje jde exkluzivní limitovaná edice vstupenek na pódium.

Pouhých několik týdnů stačilo k vyprodání téměř všech vstupenek na jarní koncert Bobbyho McFerrina. Nekorunovaný král vokálních improvizací vystoupí v jihomoravské metropoli 29. března v rámci festivalového preview jubilejního desátého ročníku mezinárodní hudební přehlídky JazzFestBrno v brněnské hale Vodova od 19 hodin.

„McFerrinovo charisma evidentně funguje i na Brňany, oprávněně si v posledních dvou letech v Česku získal obrovskou přízeň publika. A skoro to vypadá, že lístky na Bobbyho McFerrina se staly letošním hitem předvánočního trhu,“ glosuje rychlost prodeje Vlastimil Trllo z pořádající agentury 24/7 Promotions.

Od 16. prosince bude v síti Ticketstream v prodeji zbytek série vstupenek ve třech kategoriích za ceny 990 Kč, 1 490 Kč a 1 990 Kč. Nově se otevírá mimořádně zajímavá šance prožít vystoupení Bobbyho McFerrina přímo na pódiu, za lístek na sezení v těsné blízkosti umělce zaplatí zájemci 2 990 Kč. Atraktivní příležitostí pro zájemce o kombinované zážitky nadále zůstává VIP vstupenka, která zahrnuje nejlepší místa v hledišti, a zároveň nabízí luxusní občerstvení formou rautu (za cenu 3 990 Kč) popřípadě i kombinaci s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Brně (za 5 990 Kč).

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.