úterý, 1. září 2015

Čtvrté ocenění Gramophone Awards pro Pavel Haas Quartet

Napsal(a) 

Pavel Haas Quartet, foto SU Pavel Haas Quartetfoto: SU

Britský hudební měsíčník Gramophone vyhlásil večer 27. 8. 2015 vítěze cen Gramophone Awards 2015. Album vydané Supraphonem s nahrávkou díla Bedřicha Smetany v podání Pavel Haas Quartet získalo ocenění v kategorii „Komorní hudba“. Slavnostní předání prestižních cen se uskuteční již 17. 9. 2015 v kostele sv. Jana v londýnské čtvrti Westminster.

„Byli jsme velmi překvapení, když jsme toto ocenění obdrželi poprvé. Od té doby se to ještě třikrát opakovalo, a to včetně ceny „Nahrávka roku“ a my stále nevycházíme z údivu, že se naše alba setkávají s takovým pozitivním ohlasem. Dáváme do našich nahrávek vždy úplně všechno, co umíme a cítíme, stejně jako určitě i celá řada jiných umělců, ale nemyslíme na to, jak to udělat, abychom obdrželi další ocenění. Pokud se ovšem výsledek naší práce zcela přirozeně několikrát setká s tak prestižní odezvou, jako jsou ceny Gramophone Awards, utvrzuje nás to v přesvědčení, že jdeme správnou cestou,“ uvedl violista Pavel Haas Quartet Pavel Nikl.

Šéfproducent klasické hudby vydavatelství Supraphon Matouš Vlčinský k tomu dodává: „Členové Pavel Haas Quartet jsou výjimeční v nejlepším smyslu toho slova. Jsou k sobě nekompromisní; do studia nebo na pódium nejdou se skladbou dříve, než ji mají dokonale zažitou a usazenou. Na pódiu z nich vyzařuje taková strhující energie, jako by to byl jejich poslední koncert. Chtějí hlavně hrát hudbu, kterou milují – promyslet, propracovat ji do posledního detailu, dostat se jí „na kobylku“. Nedělají to s vidinou nějakého ocenění, ale ocenění přichází jako logický důsledek jejich nadšení a soustředěné práce. Jejich výjimečnost je právě ve spojení toho, co umí, se skutečností, že jsou úplně normální a nic ze sebe nedělají. Spolupráce s takovými lidmi je veliká radost!“ 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.