pondělí, 30. září 2013

Český filharmonický sbor Brno zahájil sezónu s velkými úspěchy v zahraničí

Napsal(a) 

Petr Fiala Petr Fiala

Český filharmonický sbor Brno (sbormistr Petr Fiala ) zahájil koncem srpna novou sezónu 2013/2014 třemi významnými zahraničními turné. Nejprve zpíval na Rheingau Musik festivalu ve Wiesbadenu-Eberbachu Verdiho Requiem a poté odjel do jižní Francie, kde na dvou letních festivalech zpíval 2 koncerty à cappella (Poulenc, Messiaen, Bruckner, Janáček, Fiala) za řízení svého sbormistra Petra Fialy a dále spoluúčinkoval na dvou provedeních Verdiho Requiem . Začátkem září koncertoval ve švýcarském Bernu, kde s Bernskými symfoniky za řízení M. Venzaga provedl v místní katedrále Beethovenovu Missu solemnis .

Ze Švýcarska odjel Český filharmonický sbor Brno do Berlína, kde se sirem Simonem Rattlem a Berlínskou filharmonií zpíval Janáčkovu Glagolskou mši . Ve druhém zářijovém týdnu sbor odcestoval do Budapešti na dva koncerty v Paláci umění, kde za řízení Ivána Fischera s Budapešťským festivalovým orchestrem zazpíval Dvořákovo Requiem . Český filharmonický sbor Brno tak v první polovině září měl možnost spolupráce s orchestry, které dnes patří mezi desítku nejlepších orchestrů světa. Všechny koncerty se setkaly s úžasným přijetím zcela vyprodaných sálů, a pro Český filharmonický sbor Brno to byly zážitky, na které se nezapomíná. Oba světoznámí dirigenti (S. Rattle i I. Fischer) projevili zájem o další spolupráci s Českým filharmonickým sborem Brno.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.