úterý, 27. listopad 2018

Česko-rakouská jazzová soutěž jde do finále. O vítězi rozhodnou i diváci

Napsal(a) 

Purple is the Color, foto Radek Babička Purple is the Colorfoto: Radek Babička

Jazzové festivaly JazzFestBrno a Poysdorf Jazz & Wine hledají hudební talenty v soutěži Central European Jazz Competition. Mezi hlavními cenami jsou kromě zajímavé finanční odměny také koučování od vybraného profesionála a především vlastní koncert na obou zmíněných festivalech. Role porotců se zhostili zkušení skladatelé a hudebníci – basista a multiinstrumentalista Jiří Slavík, pianista Milan Svoboda, saxofonisté Luboš Soukup a Bernhard Wiesinger a dramaturg Peter Polansky. Porota vybrala na základě nahrávek a dalších podkladů z 24 přihlášených kapel šestici, která se 1. prosince utká o vítězství ve finálovém kole v brněnském klubu Alterna.

Jako finalisté vystoupí The Abs z brněnské JAMU, Pavel Zlámal & PQ z JAMU a švýcarského Jazz Campus Basel, dále studentský projekt osmnáctiletého pianisty Daniela Bulatkina Soundscapes Trio, rakousko-české kvarteto Purple is the Color, rakouské trio Znap a eklektické těleso Sketchbook Quartet.

V rámci finálového kola se kapely představí v půlhodinových blocích od 13:30 do 18:00. Hodnotit je bude jak porota, která udělí hlavní a národní cenu, tak diváci. „Zatímco kapelám soutěž přináší šanci posunout se ve své kariéře, fanouškům zase poskytne jedinečnou příležitost vidět na jednom místě v jeden okamžik perspektivní mladé muzikanty z nastupující jazzové generace a prostřednictvím hlasování o ceně diváků zasáhnout do výsledků soutěže,“ říká umělecký ředitel JazzFestu Brno Vilém Spilka. Oceněné kapely se představí v rámci koncertu vítězů od 20:00. Vstup na soutěžní odpoledne, na večerní koncert vítězů i na jam session v Music Labu, který začne ve 22:00, je zdarma. Podrobnosti o soutěži najdete na webu jazzcompetition.cz.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.