čtvrtek, 6. červen 2013

České prvenství v Itálii

Napsal(a) 

Ensemble Taras získal v květnu na mezinárodní soutěži Salieri-Zinetti 2013 v Itálii 1.cenu . Kromě koncertů je cenou za vítězství také uskutečnění nahrávky CD pro italské vydavatelství Azzurra Music. Do soutěže se přihlásilo 49 komorních souborů z celého světa. 1. kolo soutěže se konalo v dubnu 2013 jako výběrové kolo DVD live nahrávek. 2., 3. a 4. kolo (finále) soutěže se konalo v termínu 22. 5. - 26. 5. 2013 ve dvou italských městech ve Veroně a Mantově. Z pěti desítek největší pozornost upoutal mladý český soubor, který působil od roku 2007 původně v triovém složení, ale v současnosti působí ve složení Radim Kresta , Eva Krestová , Václav Petr a Václav Mácha .

Stručně o členech:

Radim Kresta - houslista, pedagog hlavního oboru housle na Pražské konzervatoři, absolvent Konzervatoře Brno u prof. B. Kotmela st. a HAMU v Praze u prof. V. Snítila, oceněn Čestným uznáním v soutěži Pražské jaro 1997, zakladatel Ensemble Taras.

Eva Krestová - violistka a houslistka, absolventka Pražské konzervatoře a Bc. na HAMU v Praze u prof. J. Pazdery, po té dlouholetá členka Puella tria a Pavel Haas Quartetu s nímž byla oceněna mnoha prestižními cenami, mj. Gramophone Award 2011.

Václav Petr - violoncellista, absolvent hudebního Gymnázia J. Nerudy u M. Škampy a současný posluchač magisterského studia na HAMU v Praze u prof. M. Kaňky, vítěz soutěže B. Martinů 2012 v oboru violoncello, člen Birmingham Symphony Orchestra.

Václav Mácha - klavírista, žák prof. J. Tůmy, prof. I. Moravce a K. H. Kämmerlinga, asistent klavírního oddělení HAMU v Praze, člen České filharmonie, vyhledávaný komorní hráč, vítěz soutěže Viotti-Valsesia v Itálii.

Michaela Vostřelová

Narodila se ve městě Bedřicha Smetany, první hudební vzdělání získala ve městě Bohuslava Martinů. Bakalářské studium hudební vědy v Olomouci ukončila prací o raném vokálním díle Martinů, brněnské magisterské studium jejím rozšířením pod vedením Miloše Štědroně. Písněmi, tentokrát Ebenovými a Schubertovými, završila i studium zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Hany Medkové. Badatelskou práci si vyzkoušela v Centru Bohuslava Martinů, pedagogickou v ZUŠ Ratibořická, novinářskou v Harmonii, kde se několik dobrodružných let učila, jak hudbu slyšet a jak o ní psát.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.